Artvin Kalkışlı Otobüs Seferleri

Artvin Hakkında

nereye

08 plaka kodlu Artvin ili, Türkiye'nin Gürcistan ile sınırını oluşturan stratejik bir konumda olmasının yanı sıra Karadeniz'e de kıyısı bulunan bir şehirdir.

Artvin İklimi
nereye

Artvin, genel anlamda Karadeniz iklimi etkisi görülen bir şehir olması ile birlikte, hemen her mevsim yağış görülme olasılığı bulunmaktadır. Özellikle sonbahar mevsiminde yağış alan şehir, en az yağışını ise ilkbahar mevsiminde almaktadır.

Artvin'e Nasıl Gidilir?
nereye

Artvin'e otobüs bileti alarak otobüsle ya da Kars, Erzurum ve Trabzon havaalanlarına uçtuktan sonra karayoluyla gidilebilir. Trenle yolculuğu sevenler de Erzurum ya da Kars'a trenle gittikten sonra, Artvin'e giden otobüslerle gidilebilir.

Artvin Mutfağı
nereye

Artvin iline ait yöresel mutfak oldukça geniş bir yelpazeye ulaşmaktadır. Eğer bu çeşitlilikten örnek verilecek olursa puçuko isimli yöreye ait bir sebze yemeği vardır. Bunun yanı sıra Laz böreği, pancar çorbası, karalahana sarması, ballı lokum, semizotu yemeği, püşürük çorbası yöreye özel tatlardan bir kaçıdır.

 

Artvin'de Gezilecek Mekanlar?
nereye

Çevresinde pek çok köy bulunan Karagöl, Karadeniz'in saklı kalmış güzelliklerinden bir tanesi olarak düşünülen Artvin merkezdeki Borçka Karagöl, Doğu Karadeniz'in en büyük şelalesi olan Mençuna Şelalesi, el değmemiş nadir ormanlık alanlardan olan Macahel, kış aylarında göz bebeği olan Atabarı Kayak Merkezi, Papart Vadisi, Hatila Vadisi, Kafkasör Yaylası, Maral Şelalesi, İşhan gezilmesi gereken mekanlardır.

Artvin'de Alışveriş
nereye

Yöre halkının el işi ürünleri, el dokuma kilimler, işlemeli yemeniler, örtüler ve ağaç oyması hediyelik eşyalar alışveriş listesinde yer alabilecek yöresel ürünlerdir.

Artvin Ulaşım Yolları
nereye

Artvin'e gitmek için karayoluyla otobüs ya da özel araçla, en yakın Erzurum, Trabzon ve Kars havaalanlarına uçakla, Erzurum ve Kars'a trenle yapılan seferlerle ulaşım sağlanabilir.

Haritada Artvin

Artvin Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
ARTVİN - İSTANBUL 8 TL
ARTVİN - ESKİŞEHİR 8 TL
ARTVİN - BURSA 4 TL
ARTVİN - ANKARA 120 TL
ARTVİN - ADANA 9 TL