Kastamonu Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Kastamonu

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2003

 • adres

  ADRES

  Kuzeykent Mahallesi, Özen Sitesi 2 A, 37150 Merkez/Kastamonu
  MERKEZE UZAKLIK : 7 km

 • telefon

  TELEFON

  (0366) 214 32 35

Kastamonu Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Kastamonu Otogarı Hakkında Bilgi

Batı Karadeniz'in tarihi ve tabiat güzellikleri bakımından zengin şehri Kastamonu'nun ilk otogarı 1965 yılında şehir merkezinde şu anda Barutçuoğlu AVM'nin bulunduğu yerde kurulmuştur. 2003 yılında ise Kastamonu Otogarı Kuzeykent Mahallesi'nde yapılan yeni otogara taşınmıştır. 2003 yılından bu yana yeni yerinde hizmet vermektedir. Mevcut otogar iki katlıdır ve ilk katında ilçe yazıhaneleri, şehirlerarası otobüs firmalarının yazıhaneleri, restoranlar, bay ve bayan tuvaletleri, marketler, büfeler yer almaktadır.

Otogar yolcuları Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerine ait ''Gidişiniz Güle Güle, Gelişiniz Güle Güle, Her İşiniz Güle Güle'' sözü ile karşılanmaktadır. Otogara yürüyüş mesafesinde olan Kastamonu Devlet Hastanesi aynı mahallede hizmet vermektedir. Otogarın olduğu Kuzeykent Mahallesi'nde genellikle iki ya da üç katlı müstakil evler bulunmaktadır.

Otogarda Bulunan Firmalar

Otogarda Kastamonu'nun on dokuz ilçesine gitmek isteyen yolculara küçük minibüsler hizmet vermektedir. Şehirler arası ulaşım için büyük ve tanınmış otobüs firmalarının yanı sıra Kastamonu'nun yerel köklü otobüs firmaları da yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Şehirler arası otobüs bileti internet üzerinden ya da otogardan alınabilmektedir. Ayrıca otogar içinde Taksi Durağı bulunmaktadır. Otogara şehir içinden ulaşım şehir içi belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Haritada Kastamonu Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Kastamonu Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()