Karabük Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Karabük

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1999

 • adres

  ADRES

  Ergenekon Mahallesi, Atatürk Blv. No:1, 78200 Merkez/Karabük, Türkiye
  MERKEZE UZAKLIK : 500 M

 • telefon

  TELEFON

  (0370) 424 51 58

Karabük Otogarı Hakkında Bilgi

1995 senesinde il haline gelen Karabük ilinin sanayisi oldukça gelişmiş olduğu ve tarihi yönden de oldukça önemli yapılara sahip olduğu için şehre gelen ziyaretçi sayısı oldukça fazladır ve bu sayı her geçen gün de artmaktadır. Özellikle yaz mevsiminde şehre gezmek veya ticaret amacı ile gelmek isteyenlerin yanında Karabük’ten göç eden ve yaz tatilini memleketinde geçirmek isteyenlerin yarattığı yoğunluk nedeni ile Karabük otogarı (şehirlerarası otobüs terminali) yetersiz kalmaya başlamıştır. Bu nedenle otogarda yenilenme ve genişleme çalışmaları başlamıştır.

2012 senesinde yapılan çalışmalar sonucu terminaldeki yoğunluk bir nebze olsun azaltılabilmiştir. Ergenekon adlı mahallede yer alan otobüs terminalinde birçok firma hizmet vermektedir. Yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeri olan Karabük’te otobüs bileti alınabilecek birçok firma bulunmaktadır. Türkiye’nin Karadeniz’e açılış kapılarından biri olan Karabük Otogarı’nda on altı adet firma yer almaktadır. Otogarda otobüs bekler iken faydalanılabilecek restoranlar ve kafeler de bulunur iken, yolcuların namaz veya tuvalet ihtiyacını karşılayabilecekleri yerler de otogarda yer almaktadır.

Haritada Karabük Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Karabük Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()