Zonguldak Hakkında

nereye

Batı Karadeniz bölümünde yer alan bu şehir limanı ile oldukça önemli bir yere sahiptir. Ticaret açısından olduğu kadar görsel anlamda da oldukça önemli bir yere sahip olan bu şehir hem iş için hem de gezmek için gelen birçok misafirine ev sahipliği yapar.

Kara elmas şehri olan Zonguldak, ülkemizin Karadeniz kıyısında yer alır. Bölgenin deniz ticaretine açılan kapısı olması sebebiyle liman kenti olarak gelişen ilimiz, tarihin her döneminden önemli izler taşır. Online Zonguldak otobüs bileti satın alarak siz de bölgenin doğal güzelliklerini, plajlarını, tadına doyum olmayan yeşil bitki örtüsünü ve bölgeye has lezzetleri yerinde tadabilirsiniz.

Zonguldak İklim
nereye

Karadeniz ikliminin etkin olduğu Zonguldak'ta kışlar Karadeniz'in bilinen ikliminden bir kat daha soğuk geçer. Her mevsimde ciddi bir yağış söz konusudur.

Zonguldak Nasıl Gidilir?
nereye

Kara, deniz ve demir yolu alternatifleriyle bölgeye rahat ve konforlu bir ulaşım sağlanabilir. İstanbul'a 331 km ve Ankara'ya 275 km uzaklıkta bulunan Zonguldak'a bütün illerden günlük otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Zonguldak Mutfağı
nereye

Uğmaç çorbası iç ısıtan bir lezzet kış günlerinin vazgeçilmezi bir yöresel tattır. Zonguldak mutfağına özgü tirit, malay, pumpum çorbası, kabuklu fasulye, Ereğli pidesi, tenekede tavuk, pırasalı mancar ve cevizli kömeç yörenin en meşhur yemekleri arasında yer alıyor.

Zonguldak Gezilecek Mekanlar
nereye

Anadolu topraklarının en önemli liman kenti olarak bilinen Zonguldak, tarihi eserleriyle ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar. Halil Paşa Konağı, Filyos Kalesi, Tieion Antik Kenti, Kozlu Ilıksu Kaplıcası ve Aşağıçayır Köyü mutlaka görülmesi gereken adresler arasında sayılabilir.

Zonguldak Alışveriş
nereye

Zonguldak seyahatinin hiç bitmemesini isteyenler yapacakları alışverişle evlerine döndükleri zaman da bölgenin hatıralarını günlük hayatlarına adapte edebilirler. Bölgeye özgü otlar, kestane balı, Devrek bastonu ve elpek bezinden yapılan el emeği göz nuru ürünler en ideal hediyelik eşya seçenekleri arasında gösterilebilir.

Zonguldak Ulaşım Yolları
nereye

Zonguldak merkezden karşılıklı olan düzenlenen dolmuş seferleriyle çevre ilçelere rahat ulaşım sağlanır. Şehir içi ulaşım ise dolmui halk otobüsü ve taksilerle sağlanır. Özellikle bahar ve yaz aylarında bölgeye olan ilginin artması sebebiyle tatil planınızı yaparak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Haritada Zonguldak

Zonguldak Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
ZONGULDAK - ŞANLIURFA 140 TL
ZONGULDAK - KONYA 80 TL
ZONGULDAK - KAYSERİ 100 TL
ZONGULDAK - İSTANBUL 70 TL
ZONGULDAK - GAZİANTEP 130 TL
ZONGULDAK - ANTALYA 9 TL
ZONGULDAK - ANKARA 50 TL
ZONGULDAK - ADANA 125 TL