Sinop Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Sinop

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2008

 • adres

  ADRES

  Sinop-Ayancık Yolu üzeri Merkez/Sinop
  MERKEZE UZAKLIK : 6,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0368) 260 0304

Sinop Otogarı Hakkında Bilgi

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ufak ve tatlı bir il olması ile biliniyor. Sinop otogarı ise 2001 yılında inşasına başlanılıp 2008 yılında da halka açılmıştır. Daha sonra eskimeye başlayan otogar yeterli hizmeti sunamayınca yepyeni, modern ve ferah bir terminal yapılarak tekrardan hizmete açılmıştır. 30.000 metrekarelik alanda konumlanan bu otogar toplamda 25 tane peronu ile hizmet veriyor. Ayrıca bu otogarda yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabileceği altı adet dükkân, iki adet büfe dışında dokuz tane de büro bulunuyor.

Bu otogar ile çevre yolu düzenlemesine de girilip şehirlerarası otobüslerin şehir içine girmesi engellenerek trafik de rahatlamış oldu. Birçok otogarda olduğu gibi Sinop otogarında da başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok büyükşehre seferler düzenlenirken çevre il ve ilçelere de seyahat eden firmalar yer alıyor. Ayrıca şehir merkezi ile otogar arası ulaşım kolay olduğundan dolayı şehir içi minibüs veya taksiler ile gidilebilir. Otobüs bileti için de Kamil Koç ve Metro gibi ulusal otobüs firmaları bulunurken birkaçta yerli firma vardır.

Haritada Sinop Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Sinop Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()