Siirt Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Siirt

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1985

 • adres

  ADRES

  Afetevleri Mahallesi, Afetevleri Mh. Siirt Otogarı 56000 Merkez Siirt, 56000 Siirt Merkez/Siirt, Türkiye
  MERKEZE UZAKLIK : 3,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0484) 223 14 01

Siirt Otogarı Hakkında Bilgi

1980'li yıllarda kullanılmaya başlanan eski otogar yaklaşık 325 bin nüfusu olan Siirt için yetersiz hale gelmiş ve 2013 yılında yeni terminal için temel atılmış ve 2106 yılının sonunda hizmete girmiştir. Yeni otogar bünyesinde 12 otobüs peronu bulunurken otobüs bileti satışı için 5 adet yazıhane mevcuttur. Ayrıca yeni yapılan otogar içerisinde 1 adet bay bayan mescit, 1 adet kafe ve restoran bulunmaktadır.

Yeni Siirt otogarı barış mahallesinde ipek yolu üzerindedir. Yeni şehir terminali 3 bin 61 metrekare üzerine modern bir tasarım ile inşa edilmiştir. Yeni şehir terminalinden şehir merkezine şehir merkezinden şehir terminaline kolay ulaşımın sağlanması için belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Ayrıca yeni terminalde gelen giden yolcuların rahatlığı düşünülerek 20 kişilik oturma alanı tesis edilmiştir. Yeni yapılan şehir terminalinin hiçbir alanında kör nokta bulunmamakta bütün otobüsler terminal binası açı olarak görünmektedir. Şehir terminalinin 5 adet giriş çıkış kapısı mevcuttur. Yeni terminal binası eski binaya göre daha kullanışlı ve modern bir yapıya sahiptir.

Haritada Siirt Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Siirt Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()