Muş Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Muş

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1965

 • adres

  ADRES

  Sunay Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:291, 49100 Muş Merkez/Muş
  MERKEZE UZAKLIK : 2,5 km

 • telefon

  TELEFON

  (0436) 212 11 21

Muş Otogarı Hakkında Bilgi

Muş Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve son zamanlarda oldukça gelişen ve gelişmeye de devam eden illerden birisidir. Tarihi açıdan önemli yerlerden birisi olan Muş, Malazgirt ilçesi ile Anadolu’nun Türklere açılan kapısı olduğu biliniyor. Muş otogarı olarak da 1985 yılında faaliyete başladığını ve yılların geçmesiyle birlikte pek fazla değişime uğramayan otogar faaliyetini sürdürmeye devam ediyor.

Otogar yalnızca 2013 senesinde onarımı yapılmıştır. Pek fazla değişiklik yapılmadığından dolayı günümüzde yolcularla birlikte birçok firma bazı problemler yaşayabiliyor. Özellikle de 2018 yılının yaz sıcaklığı ile bunalım altında otobüslerinin gelmesini bekleyen yolcular havalandırma sistemlerinin ara ara sorun çıkarmasıyla oldukça rahatsızlık duyuyor. Temizlik ve ısıtma sistemleri olarak da pek fazla önemsenmiyor. Burada birçok ulusal otobüs firması yazıhane açmaları yanı sıra çeşitli sebeplerden ötürü kısa süre içerisinde kapatma kararı almıştır. Otobüs bileti için de Muş da faaliyet olarak birkaç yerel firma bulunuyor. Bu firmalar yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlere ve çevre illere sefer düzenliyor.

Haritada Muş Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Muş Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()