Adıyaman Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Adıyaman

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2017

 • adres

  ADRES

  Sıratut Mh., Adıyaman Diyarbakır Yolu, 02100 Ziyaretpayamlı Köyü Merkez/Adıyaman
  MERKEZE UZAKLIK : 4,2 km

 • telefon

  TELEFON

  (0416) 216 56 20

Adıyaman Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Adıyaman Otogarı Hakkında Bilgi

Adıyaman ilinin otogarı henüz yeni olan bir otogardır. Eski otogar çarşı merkezinde olması, eski bir yapıya sahip olması ve artık halkın ihtiyaçlarına cevap verememesinden dolayı yenilenme ihtiyacı doğmuştur. Bu yüzden dolayı şehrin dışına tıp fakültesi civarına ve şehrin doğu yönüne kurulmuş bir alandadır. Adıyaman otogarı, 19 Ekim 2014 tarihinde kurulmuştur.

10,000 metre kare kapalı alanı ve 25,000 metre kare açık alanı ile halka hizmet etmeye başlamıştır. İçerisinde ise 34 ofis, yolcu bekleme alanı, kafeterya ve yolcu bekleme salonları bulunmaktadır. Ancak otogarda olumsuz olan bir yön ise batı da konuşlanması gerekirken yapımı için doğu yönünü tercih etmeleri olmuştur. Bu açıdan dolayı batı seferi yapan araçlardan otobüs bileti alan kimseler binerken otogarı tercih etmek yerine çarşı merkezde bulunan bazı otobüs biniş noktalarında beklemeyi tercih etmektedir.

Aynı zamanda otogarda yöresel ürünlerin ve yöreye ait tatların bulunduğu küçük dükkanlar da bulunmaktadır. Bunun yanında küçük atıştırmalıkların satılmış olduğu mini marketlere de rastlamak mümkündür.

Haritada Adıyaman Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Adıyaman Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()