Edirne Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Edirne

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1997

 • adres

  ADRES

  İskender Köyü Otogar İç Yolu No:22 Pk:22020 Merkez/Edirne
  MERKEZE UZAKLIK : 8,9 km

 • telefon

  TELEFON

  (0284) 444 01 39

Edirne Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Edirne Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri

Edirne Otogarı Hakkında Bilgi

Şehirlerarası otogar kapsamında birçok otogara ev sahipliği yapan Edirne Türkiye’nin Trakya Bölgesi’nde bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin iki sınır komşusu olan Bulgaristan ve Yunanistan’la de kara sınırı vardır. Daha sonra Edirne Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentlerinden birisi olmasından kaynaklı birçok tarihi mekânı da barındırıyor. Edirne de ilk otogar 1960’lı yıllarda İki Kapılı Han’ın etrafındaki kulübelerden oluşurken 1980 yılında ilk otogar binasına kavuşmuştur. Ancak yapılan bu otogar fazla iyi hizmet vermediğinden dolayı yerine yaklaşık 16 yıl sonra yeni Edirne Otogarı yapılmıştır.

Anadolu’ya oldukça uzak bir yerde bulunduğundan dolayı Genellikle uçak seferleri düzenlenir. Ancak Edirne’den İstanbul’a bir günde yaklaşık 150 sefer düzenlenirken genel olarak birçok İstanbullu öğrencinin tercihidir. Tarih severler için oldukça önemli bir yer olan Edirne yaz ayı boyunca tatilcilerini bekliyor. Edirne otobüs bileti alarak Edirne’nin tarihi yerlerini ya da Edirne aracılığıyla Yunanistan ve Bulgaristan’a gezilere gidebilmek mümkündür. Yedi farklı otobüs firması bulunduran Edirne en çok İstanbul’a ardından Ankara, Antalya ve Çanakkale seferleri en popüler olanlarıdır.

Haritada Edirne Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Edirne Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()