Kırklareli Kalkışlı Otobüs Seferleri

Kırklareli Varışlı Otobüs Seferleri

Kırklareli Hakkında

nereye

Kırklareli Türkiye'nin Marmara bölgesinde yer alan şehirlerinden bir tanesidir. Şehir tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehrin ekonomik iş kollarını tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. Özellikle buğday ve ayçiçeği tarımı Türkiye ekonomisi açısından da çok önemlidir. Bunlara ek olarak Kırklareli'nde kurulmuş olan cam fabrikaları da ekstra iş kolları arasında yer alır.

Kırklareli İklim
nereye

Marmara bölgesinde yer alan Kırklareli'nde kıyılarda Karadeniz iklimi, iç kesimlerde ise kara iklimi görülür. Yazlar serin, kışların ılık geçtiği şehirde yükseklere gidildikçe sıcaklık değerleri sene boyunca düşmektedir.

Kırklareli Mutfağı
nereye

Kırklareli'nin yöresel yemekleri arasında limonlu hardaliye, yağlı turşu, pancarlı erik kompostusu, manca, tarla yumurtası ve mısır unlu lahana sarması gibi tatlar bulunmaktadır.

Kırklareli Nasıl Gidilir ?
nereye

Gezilip görülecek çok fazla yere sahip olan Kırklareli iline ulaşım sağlamak için kara yolunu tercih etmek mümkündür. Türkiye'nin her bir tarafından otobüs bileti satın alarak Kırklareli ilinin güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Tarihi dokuya sahip olan ilde konaklama ve ulaşım alanında herhangi bir sorun yaşamak mümkün değildir.

Kırklareli Gezilecek Mekanlar
nereye

Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kırklareli tarihi güzelliklerin yanında doğal güzelliklere de sahiptir. Beldeleri, mağaraları, ören yerleri ve külliyeleri ile meşhur olan ilde gezmek için bir gün yeterli olmamaktadır. Geçmiş dönemlere ait olan kalıntı eserler ve benzersiz doğası ile Kırklareli iline adeta büyülenebilirsiniz. Kıyıköy Plajı, Beğendik Köyü, Balkaya Köyü, İğneada Longozu, Vize Kalesi, Dupnisa Mağarası mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Kırklareli Alışveriş
nereye

Tatil amacı ile Kırklareli'ni ziyaret eden herkesin ilk uğrak yerleri arasında alışveriş yapabileceği mekanlar bulunmaktadır. Kendine has özellikleri bulunan Kırklareli kültüründe alışveriş yapılabilecek yöresel eşyalar da bulunmaktadır. Alışveriş merkezlerinin de bulunduğu il de alışveriş yapmak son derece eğlenceli olmaktadır.

Kırklareli Ulaşım Yolları
nereye

Kırklareli ilinin güzelliklerini merak edenler için ulaşım imkanları çok kolaydır. Kırklareli iline gitmek için merkezi konumda yer alan otobüs terminaline ulaşmak yeterli olmaktadır. Türkiye'nin tüm illerine kara yolu taşımacılığı sağlayan otobüs firmalarını tercih etmek mümkündür. İstenilen noktadan Kırklareli iline ulaşarak doyasıya, huzurlu ve eğlenceli bir şekilde tatilinizi tamamlayabilirsiniz.

Haritada Kırklareli

Kırklareli Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
KIRKLARELİ - İZMİR 130 TL
KIRKLARELİ - İSTANBUL 48 TL
KIRKLARELİ - BURSA 88 TL
KIRKLARELİ - ANTALYA 4 TL
KIRKLARELİ - ANKARA 110 TL