Bartın Hakkında

nereye

Sahip olduğu uzun sahil şeridiyle Karadeniz'i çevreleyen Bartın, ılıman iklimiyle her dönem ziyaretçilerini ağırlar. Köklü tarihi sayesinde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bölge, ülkemizin gelişmekte olan illeri arasında gösterilebilir. İnsanın içini ısıtan ve ayrılmak istememesini sağlayan doğal güzellikleri Bartın'ın yerel lezzetleriyle birleşerek ziyaretçilerin kısa ve güzel bir tatil geçirmesine imkan sağlar.

Bartın İklimi
nereye

Yazları sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir. Tipik bir Karadeniz iklimi görülmektedir. Denize yakın olması ve yükseltinin de az olması sebebi ile sulak bir arazi içine kurulu olmaktadır. Çok nadir olmakla beraber sıcaklıkların eksilere de indiği görülmektedir.

Bartın’a Nasıl Gidilir?
nereye

Ülkemizin büyük şehirlerinden Bartın'a ulaşım, her gün düzenli olarak yapılan otobüs seferleriyle sürdürülür. Bartın Limanı, uluslararası hizmetleriyle ticari açıdan da son derece önemli bir konumdadır. Merkez ve sahil kısımda dizili olan otel ve pansiyonlarda kaliteli konaklama hizmetleri alınabilir. Online ve uygun fiyatlı otobüs bileti satın alarak Bartın'a kolay ve konforlu bir ulaşım sağlanabilir.

Bartın Mutfağı
nereye

Bartın'ın kendine özgü yemekleri arasında pum pum çorbası, yumurtalı isput ve pirinçli mantı önde yer almaktadır.

Bartın Gezilecek Mekânlar
nereye

Milli parklardan doğal güzelliklere, ahşap evlerle süslü dar sokaklardan yüzyıllık çınar ağaçlarına kadar hemen her yeri damaklarda unutulmayacak tatlar bırakan Bartın, her yıl yerli ve yabancı turistleri ilgi odağı olur. Güzelcehisar Kalesi, Gürcüoluk Mağarası ve Amasra Müzesi mutlaka görülmesi gereken adresler arasında sayılabilir.

Bartın Alışveriş
nereye

Ahşap ve dokuma el emeği ürünlerin geliştiği bölgeden hediyelik eşya alımı yapılabilir. Amasra Çekiciler Çarşısı alışveriş için en doğru adrestir.

Bartın Ulaşım Yolları
nereye

Ankara'ya 290 km, İstanbul'a 440 km, Trabzon'a 845 km, Bursa'ya 450 km, Samsun'a 515 km mesafede kalan Bartın'a ulaşım, Safranbolu-Gerede karayolu üzerinden E-80 otoyolu veya E-5 yolu kullanılarak kat edilebilir.

Haritada Bartın

Bartın Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
BARTIN - İZMİR 7 TL
BARTIN - İSTANBUL 90 TL
BARTIN - ESKİŞEHİR 9 TL
BARTIN - BURSA 72 TL
BARTIN - ANTALYA 7 TL
BARTIN - ANKARA 50 TL