Tunceli Kalkışlı Otobüs Seferleri

Tunceli Varışlı Otobüs Seferleri

Tunceli Hakkında

nereye

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Tunceli, 1935 yılında bir vilayet olarak teşkil edilmiş olup, bölgenin bu tarihe kadar ki ismi Dersim olarak geçmektedir. Erzincan, Elazığ ve Bingöl Tunceli'nin komşu illeridir. Tunceli'de insanlar çoğunlukla tarım, hayvancılık, dokumacılık, çömlekçilik ve dericilik ile geçimini sağlamaktadır. Tunceli şehrinin plaka kodu 62'dir.

Tunceli İklim
nereye

Tunceli'de sert karasal iklim görülmektedir. Yaz ayları çevre illere nazaran serin ve oldukça kısa sürerken, kış ayları uzun ve şiddetli soğuklar ile geçmektedir. Kış aylarında, zemindeki kar örtüsü uzun süre kalmaktadır.

Tunceli Mutfağı
nereye

Tunceli mutfağı denince akla zerefet, sirekurt, sirepati, keşkek, kavut, patila, gulik yemeği, döğme çorbası, döğme pilavı, gulik çorbası, guriz yemeği, pancar tatlısı ve heside gibi lezzetler gelmektedir.

Tunceli'ye Nasıl Gidilir?
nereye

Tunceli’ye uçak bileti, otobüs ya da kendi özel aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu kente en yakın olan havalimanı merkeze 120 km uzaklıktadır. Uygun otobüs bileti seçenekleri ile bu büyülü kenti ziyaret edebilir ve son derece mutlu bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Tunceli Gezilecek Mekanlar
nereye

Tunceli'ye yolu düşenlerin öncelikli olarak Sivdin ve Tahar köprüsüne ziyaret etmeleri yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra bu muhteşem şehir, türbe ve camileri ile de ziyaretçilerine birçok alternatif sunmaktadır

Tunceli Alışveriş
nereye

Tunceli'de yer alan alış veriş merkezleri, aradığınız tüm dünya markalarını bir ara bulabilmenize olanak tanımaktadır.

Tunceli Ulaşım Yolları
nereye

Tunceli içerisinde yer alan ilçelere minibüs ve otobüs seferleri bulabilmeniz mümkündür.

Haritada Tunceli

Tunceli Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat