Çankırı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Çankırı Varışlı Otobüs Seferleri

Çankırı Hakkında

nereye

Bazı ilçeleri Karadeniz bölgesinde kalsa da genel itibari ile iç Anadolu Bölgesinde yer alan Çankırı, Başkent Ankara'nın da komşusu konumundadır. Sessiz ve huzurlu bir kent olarak bahsedilen Çankırı modern ve gelişime açık bir şehirdir.

Çankırı İklimi
nereye

Kara ikliminin sahip olduğu tüm özellikleri yaz ve kış aylarında yaşayan şehir hayatı yazlarını sıcak ve kurak kışlarını ise ılık ve yağışlı olarak geçirir. Leblebi üretimi ile ünlü olan bu şehirde Tokat Leblebisi ile yarışacak değerli ürünler yetişir.

Çankırı Mutfağı
nereye

Etli hamuru, tarhana çorbası, cızlama ve gözlemesi ile meşhur olan bu yörede mutfak kültürü oldukça gelişmiştir. Cevizli hamur, çeç böreği gibi bilinmeyen lezzetlerinin arasında baklava da yer alır. Ünü henüz şehir içinde bilinse de oldukça enfes tatlara sahiptir.

Çankırı'ya Nasıl Gidilir?
nereye

Çankırı ili Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve oldukça şirin şehirlerden birisidir. Bu şehre komşu olan iller arasında Kastamonu, Kırıkkale, Ankara, Bolu, Çorum ve Karabük gibi yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafya içerisinde oldukça ilgi çeken ve çok güzel olan bir yerdir.

Çankırı Gezilecek Mekanlar
nereye

Çankırı'da gezmek isteyen kişiler için çok önemli görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Şehirde iyi bir vakit geçirmek isteyen kişiler bu mekanları gezebilir. Taş Mescit, Kenbağ Tabiat Parkı, Çankırı Müzesi, Masal Müzesi, Tarihi Çankırı Hamamı ve daha birçok mekanı gezme şansınız bulunmaktadır. Çankırı'ya gitmek isteyenler otobüs bileti alarak bu güzide yerleşim yerini ziyaret edebilir. Güzel vakitler geçirebileceğiniz ve şehirde gezmekten sıkılmayacağınız bir yere gittiğinizi bilmelisiniz.

Çankırı Alışveriş
nereye

Çankırı'da alışveriş yapmak isteyen kişiler için oldukça büyük olan birçok AVM vardır. Bu Avm'ler sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca Bakırcılar Çarşısı herkesin görmesi gereken oldukça tarihi bir çarşıdır. Bu çarşıdan birçok hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Özellikle Çankırı'ya özgü olan Tuz Lambası kesinlikle farklı bir hediyelik eşya olarak dikkat çekmektedir.

Çankırı Ulaşım Yolları
nereye

Çankırı'da şehir içi ulaşımında oldukça rahat edeceğinizi bilmelisiniz. İstediğiniz yer toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir dışından gelen kişiler eğer hava yolunu kullanacaksa Ankara veya Kastamonu hava alanlarını kullanabilir. Otobüs kullanacak kişiler ise herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadan kara yolu ulaşımını kullanabilir.

Haritada Çankırı

Çankırı Otobüs Bilet Fiyatları

Rota Fiyat
ÇANKIRI - İSTANBUL 90 TL
ÇANKIRI - ANKARA 30 TL