Çankırı Otogarı

 • şehir

  ŞEHİR

  Çankırı

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2011

 • adres

  ADRES

  Abdulhalik Renda Mahallesi, Bayramlar Sk. No:4, 18200 Çankırı Merkez/Çankırı
  MERKEZE UZAKLIK : 1 km

 • telefon

  TELEFON

  (0286) 212 5888

Çankırı Otogarı Kalkışlı Otobüs Seferleri

Çankırı Otogarı Varışlı Otobüs Seferleri

Çankırı Otogarı Otobüs Firmaları

Çankırı Otogarı Hakkında Bilgi

Çankırı Ankara yakınlığı ile bilinen küçük şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Çankırı’da otogar sorunu 2011 yılına kadar gündemi oldukça meşgul etmekte idi. 2011 yılında hizmete açılan Çankırı Otogarı (Şehirlerarası Otobüs Terminali) yolcuların hizmetinde bulunmaktadır. Bu otogar içerisinde bir tane kafe, bir tane restoran ve birkaç tane hediyelik eşya ya da yolcuların ihtiyaç duyabileceği gereksinimleri satan dükkanlar bulunmaktadır. Şehrin nüfusunun az olması nedeni ile ulaşım ağının pek gelişmediği görülmektedir. Genellikle otobüs firmaları Çankırı’nın ilçelerine, Ankara ve İstanbul’a direkt olarak ulaşım sağlamaktadır.

Bunun dışında bulunan illere ulaşım noktasında sıkıntı yaşayan yolcular Ankara ya da İstanbul’a giderek oradan aktarmalı olarak gidecekleri yerlere ulaşım sağlamaktadır. Şehre 2008 yılında üniversitenin açılması ile birlikte biraz ulaşımda hareketlilik yaşandığı görülmektedir. Yolu yazın Çankırı’ya düşen kişiler otobüs bileti bulma konusunda sorun yaşamamaktadır. Anacak okulların açık olduğu dönemde yolcuların biletlerini hemen almaları ya da rezervasyon yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Çankırı’da önemli sayılabilecek iki otobüs firması bulunmaktadır. Bu firmalar; Çankırı Güven ve Çankırı Özlem firmaları olarak hizmet sunmaktadır.

Haritada Çankırı Otogarı
Son Yapılan Yorumlar
Bu otogar için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otogar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Çankırı Otogarı Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()