Uşak Kalkışlı Uçak Seferleri

Uşak Varışlı Uçak Seferleri

Uşak Hakkında

hakkında

İç Ege bölümünde yer akan Uşak, Aşıklar Diyarı olarak bilinmektedir. Söz ve saz ustası olarak pek çok aşığın geçmiş yıllarda Uşak'ta yaşamış olması isminin anlamının buradan gelmiş olduğunu göstermektedir. Pek çok uygarlığın izlerine sahip olması nedeni ile Uşak tarihi ve doğal güzellikleri ile çok beğenilmektedir.

Uşak İklim

hakkında

Uşak ilinin iklimi değerlendirildiği zaman İç Anadolu ve Ege Bölgesi arasında yer alıyor olması nedeni ile geçiş iklimine sahip olduğunu görmek mümkündür. Yaz mevsimi olduça sıcak, kış mevsimi ise sert ve uzun geçmektedir.

Uşak Nasıl Gidilir?

hakkında

Uşak iline ziyarette bulunmak istediğiniz zaman şehre 4 km uzaklığında yer alan Uşak Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Uçak bileti satın alarak Türkiye'nin her tarafından hava yolu ulaşımı sağlayabilirsiniz..

Uşak Mutfağı

hakkında

Uşak yöresine özgü lezzetler arasında tarhana çorbası, keşkek, katmer, döndürme böreği, çömlek kebabı, alacetene, demir tatlısı, cendere tatlısı, muska böreği ve daha pek çok lezzet bulunmaktadır. Tatil tada iş amacı ile Uşak ilini ziyaret ettiğinizde yöresel lezzetlerden mutlaka tatmanız gerekmektedir.

Uşak Gezilecek Mekanlar

hakkında

Doğal güzellikler, kaplıcalar, Tarihi Uşak evleri, müzeler, bedestenler antik kentler, doğal parklar ve camiler ile Uşak ili gezmek ve görmek için son derece ideal bir kenttir. Şifalı sularda bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Uşak Alışveriş

hakkında

Uşak ilinde aradığınız her şeyi kolayca bulabilir ve son derece rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Merkezi konumda lokantalar, mağazalar, alışveriş merkezleri, çocuk eğlence merkezleri yer almaktadır.

Uşak Ulaşım Yolları

hakkında

Uşak ilinin kent merkezinde otobüs terminali bulunmaktadır. Bu sayede Türkiye'nin her yerinden Uşak iline gitmek için otobüs yolculuğunu tercih etmek mümkündür. Özel araçlar ile de gidilebilen Uşak iline ulaşım kara yolu ile başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Haritada Uşak

Uşak Uçak Firmaları

Uşak Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat