Sinop Kalkışlı Uçak Seferleri

Sinop Varışlı Uçak Seferleri

Sinop Hakkında

hakkında

Karadeniz'in en güzel tabii limanlarından birisi olan Sinop, ormanlar ile iç içe girmiş olan plajlara sahiptir. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir il olması nedeni ile önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleri ile Sinop çok beğenilmektedir.

Sinop İklim

hakkında

Sinop ilinde yıl boyunca devamlı olarak esen rüzgarların hakimiyeti bulunmaktadır. Bütün yılın nemli ve yağışlı olması Karadeniz iklim tipinin hakim olduğunu göstermektedir.

Sinop Nasıl Gidilir?

hakkında

Kent merkezinde yer alan otobüs terminali sayesinde istenilen her noktadan Sinop iline otobüs bileti satın alarak ulaşmak mümkündür. Deniz yolunu ya da hava yolunu tercih etmek isteyenler için de alternatifler bulunmaktadır.

Sinop Mutfağı

hakkında

Kültürel çeşitliliğin hakim olması nedeni ile Sinop ilinde farklı yemek türlerini bulmak mümkündür. Kış sebzelerinin ve tahıl ürünlerinin beslenmede ağırlıklı olduğunu da görmek mümkündür. Sinop yöresel yemekleri arasında nokul, mısır pastası, pilaki, kaşık çıkartması, sirkeli pırasa, katlama, içli tava, kulak hamuru, kabak millesi yer almaktadır.

Sinop Gezilecek Mekanlar

hakkında

Milli parklar, korunan alanlar, camiler, türbeler, yaylalar, kiliseler, mağaralar, plajlar, mesire yerleri, müzeler Sinop ilinde oldukça yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Herkesin rahatlıkla gezebileceği ve mutlaka görmesi gereken yerler Sinop'ta yer almaktadır.

Sinop Alışveriş

hakkında

El sanatlarına olan ilgi nedeni ile yörede çok fazla alışveriş seçeneği bulunmaktadır. El yapımı bıçak üretimi, gemi modelciliği, keten dokumacılığı Sinop ilinin yerli halkının uğraş alanlarındandır. Alışveriş mekanlarında el sanatlarını yansıtan ürünleri satın almak da mümkündür.

Sinop Ulaşım Yolları

hakkında

Sinop şehir merkezinde yeterli donanıma sahip olan otobüs terminali bulunmaktadır. Ayrıca hava alanının bulunması sayesinde de Sinop’a uçak ile yolculuk etmek de mümkündür. Limanın kent merkezinde olması sayesinde de deniz ulaşımının konforlu ve rahat olması da yerli ve yabancı turistlerin tercih sebebi olmaktadır.

 

Haritada Sinop

Sinop Uçak Firmaları

Sinop Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat