Ordu Kalkışlı Uçak Seferleri

Ordu Varışlı Uçak Seferleri

Ordu Hakkında

hakkında

Karadeniz Bölgesinin illerinden biri olan Ordu, Bölgenin 3. Türkiye’nin ise 30.büyük şehridir. Etrafında Sivas, Samsun, Giresun, Tokat gibi illerin bulunduğu Ordu’nun geçmiş tarihinin M.Ö devirlere dayandığı

İklimi, doğası, yeşili ve mavisi ile birçok kişiyi kendine hayran bırakan Ordu, tarihi eserlerinin çokluğu ile de ziyaretçi sayısını artırmaktadır. Bozulmamış özel plajları bulunan şehirde yaylalara da büyük ilgi gösterilir. Coğrafi özelliklerinin farklı olması nedeni ile şehirde gezilecek birçok nokta bulunur. Birçok yönden avantajlı olan Ordu, Karadeniz Bölgesi’nin en şanslı illerinden biri olarak anılmaktadır.

Ordu İklim

hakkında

Tipik Karadeniz ikliminin görüldüğü Ordu’da Yaz mevsimi serin, Kış mevsimi ılık geçer. Sahil kısımdan iç kısımlara doğru gidildikçe kara iklimi görülmektedir. Ordu’nun ikliminin uygun olması nedeni ile her mevsim Ordu’ya gezi düzenlenebilmektedir. Tur programlarında da sık sık yer verilen Ordu, her yıl sayısız ziyaretçi ağırlar.

Ordu’ya Nasıl Gidilir?

hakkında

Ordu’ya havayolu ve karayolu ile ulaşım mümkündür. Birçok havayolu firmasının sefer düzenlemesi sayesinde istenildiği zaman ekonomik uçak bileti bulunur. Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini seyrederek Ordu’ya ulaşmak huzur verici olacaktır. Burada yer alan havalimanı Ordu ve Giresun ortak

Giresun Havaalanını kullanarak Ordu’ya uçak yolculuğu yapılabilmektedir. İstanbul’dan direkt olarak düzenlenen seferler ile 1.30 saatte Ordu’ya ulaşılır. Aktarmalı uçuşlarda ise yolculuk 3 saat sürer. Uçak bileti, otobüs biletine göre çok daha uygundur. Bu nedenle de genelde daha kısa sürdüğü için uçak yolculukları tercih edilir.

Ordu Mutfağı

hakkında

Her mevsim yağış alan Ordu’da çok çeşitli otlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu otları değerlendiren Ordu halkı çeşitli otlu yemekler yapmaktadır. Hemen her sofrada yeşillik görmek mümkündür. Balıkçılık ön planda olduğu için balık çeşitleri de en özel şekilde sunulmaktadır. Ordu mutfağı denildiği zaman mutlaka denenmesi gereken lezzetler şunlardır: Mıhlama, hamsi tava, karalahana yemekleri, kaygana, hamsi, fındık, melocan, sakarca, galdirik, pancar sarması, pancar çorbası, hamsili tava ve turşu kavurması.

Ordu’da Gezilecek Mekânlar

hakkında

Ordu’da bozulmamış olan plajlar ve yaylalar, en çok gezilen alanlardandır. Yeşil ile mavinin muhteşem uyumunun yansıdığı şehre gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden bazıları

Yason Burnu: Yarımada özelliği gösteren Yason Burnu, Perşembe ilçesindeki Çaytepe Köyünde yer alır. Hem turistler hem de su sporu ile uğraşanların yoğun ilgisi

Bolaman Kalesi: Ordu’ya bağlı Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi, Ordu’da görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Estetik mimarisi ile dikkat çeken kalenin Rumlar tarafından yapıldığı söylenir.

Taşbaşı Kilisesi: Kentsel sit alanları içerisinde bulunan Taşbaşı, kesme taş işçiliği ile ilgi çekmektedir. Kültür merkezi olarak kullanılan Kilise, Hristiyanlar tarafından inşa edilmiştir.

Gaga Gölü: Özel çevre koruma alanlarından biridir. Fatsa’ya 10 km uzaklıkta bulunan göl, iki farklı çanağa sahiptir.

Ordu Yaylaları: Ordu’da görülmeye değer birçok yayla vardır. Yemyeşil doğayı yansıtan yaylalara hayran olmamak elde değil. Bu yaylalardan bazıları şunlardır: Perşembe Yaylası, Çambaşı Yaylası, Yeşilce Yaylası, Topçam Yaylası, Keyfalan Yaylası.

Ordu Alışveriş

hakkında

El işçiliğinin çok sık yapıldığı Ordu’da halı kilimler çok popülerdir. Ağaçlık bir şehir olduğu için ahşaptan yapılan ürünlere de sık sık rastlanır. Ordu’da Novada AVM, Yön AVM, Akra AVM ve Soylu AVM en çok uğranan alışveriş merkezlerindendir. Ordu’ya gidenler, el işçiliği ürünler dışında fındık ve çay da almaktadır.

Ordu Ulaşım Yolları

hakkında

Ordu’da şehir için ulaşım, 12 kişilik dolmuşlar ile sağlanır. İlde toplamda 4 hat bulunmaktadır. Özellikle gezi amacı ile Fatsa ve Ünye’ye gelenler için de günlük olarak dolmuş seferleri düzenlenmektedir. Dolmuş hat güzergâhları öğrenilerek istenilen yere zamanında ulaşılabilir.

 

Haritada Ordu

Ordu Uçak Firmaları

Ordu Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat