Muğla Kalkışlı Uçak Seferleri

Muğla Varışlı Uçak Seferleri

Muğla Hakkında

hakkında

Saklı bir cennet sayılan Muğla, Türkiye’nin saklı kalmış şehirlerinden biri olarak görülür. Hem güneşi hem de maviyi yansıtan Muğla, Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biridir. Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla’nı bir kısmı Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır. Birçok turistik şehri olduğu için her yıl ziyaretçi akınına uğrar.

Muğla İklim

hakkında

Muğla’da Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Kıyı bölümlerden iç bölümlere gittikçe karasal iklim görülür. Deniz turizmi sunduğu için genelde yaz aylarında ziyaret edilmektedir.

Muğla’ya Nasıl Gidilir?

hakkında

Turistlerin akınına uğrayan Muğla’da ulaşım son derece gelişmiştir. Uçak seyahati yapmak isteyenler için Türkiye’nin birçok noktasından Muğla’ya seferler düzenlenir. Havayolu ile yolculuk yapacak olan kişiler, günün hemen hemen her saatinde uçak bileti bulabiliyor. Antalya, Ankara ya da İstanbul üzerinden otobüsler ya da özel araçlar ile yolculuk yapılabilir.

Muğla Mutfağı

hakkında

Et yemekleri ile zeytinyağlılar son derece popülerdir. Farklı ve taze otlar, zeytinyağı ile pişirilerek sunulur. Muğla’da mutlaka denenmesi gereken lezzetler şunlardır: Tarhana çorbası, çökertme kebabı, ekşili balık, kaya koruğu salatası, börülce.

Muğla’da Gezilecek Mekânlar

hakkında

Birçok turistik ve tarihi noktası bulunan Muğla’da mutlaka gezilmesi gereken yerler

Konakaltı Hanı: Muğla denildiği zaman ilk akla gelen yerlerdendir. Ahşap mimarisi ile ilgi çeken özel yerlerden

Kurşunlu Camii: Osmanlı sanatının ihtişamını yansıtan bu özel yeri mutlaka gezmeniz

Şeyh Camii: Muğla’nın çarşısında bulunur. Vakıf eseri olarak yapılmıştır.

Muğla Alışveriş

hakkında

Muğla’ya giden ziyaretçiler, mutlaka yöresel alışverişler yapmaktadır. Ev yapımı ürünlerin sunulduğu yöresel pazarlar en çok ziyaretçi alan yerlerdir. Tarihi Muğla Semt Pazarı bunlardan biridir. Şehir merkezinde bulunan AVM ‘lerde de aranan her şey bulunabilir.

Muğla Ulaşım Yolları

hakkında

Muğla’da şehir içi ulaşım otobüsler ile sağlanır. Atatürk Stadyumundan kalkan otobüsler, şehrin her noktasına ulaşım sağlar.

Haritada Muğla

Muğla Uçak Firmaları

Muğla Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat