Kocaeli Kalkışlı Uçak Seferleri

Kocaeli Varışlı Uçak Seferleri

Kocaeli Hakkında

hakkında

Marmara Bölgesinde bulunan Kocaeli, ulaşım, sanayi ve ticaret olarak merkezi konumda bir ilimizdir. Çok önemli şehirlerden biri olan Kocaeli, Türkiye’nin en büyük 6.ilidir. İstanbul’dan sonra en popüler şehirlerden biri olan Kocaeli, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlar. Bunun dışında tarihi ve doğal güzellikleri de ön planda olan Kocaeli her yıl ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Kocaeli İklim

hakkında

Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin geçiş noktasında bulunan Kocaeli’nde kış mevsimi ılık ve yağışlı geçmektedir. Yaz mevsiminde ise sıcak ve az yağışlı bir hava görülür. Karlı gün sayısı ise 10 günü geçmez. Yaz mevsimi serin olduğu için genelde bu mevsimde ziyaretçiler Kocaeli’ne gelmektedir.

Kocaeli’ne Nasıl Gidilir?

hakkında

İstanbul’a çok yakın olan Kocaeli’ne kara havayolu ile kısa sürede ulaşılabilir. Türkiye’nin her yerinden uçak bileti ile Kocaeli’ne gelmek mümkündür. Demiryolu ulaşımı ile de Kocaeli’ne rahatlıkla seyahat edilmektedir. İstanbul – Trakya ile Anadolu’yu birbirine bağlayan tren yolu üzerinden seferler düzenlenir.

Kocaeli Mutfağı

hakkında

Kültürel çeşitliliğin çok olduğu Kocaeli’nde yöresel mutfak da gelişmiştir. Özellikle meyve ve sebze türleri meşhurdur. Kocaeli denince akla pişmaniye, kandıra yoğurdu, yarımca kirazı gelir. Bunun dışında et yemekleri ile hamur işleri de popülerdir.

Kocaeli’nde Gezilecek Mekânlar

hakkında

Hem gezmek hem de kültürel etkinliklerde bulunmak hem de tatil yapmak isteyenler için en ideal şehirlerden biri Kocaeli’dir. Kocaeli’nde gezilecek yerler

Osman Hamdi Bey Müzesi: Gezilecek yerlerin başında bu müze gelmektedir. Ünlü ressamın harika bir köşkü olan bu müzede Hamdi Beyin kullandığı eşyalar ile eserler

Saat Kulesi: Kemalpaşa mahallesinde bulunan Saat Kulesi, eski dönemden izler

İzmit Sarayı: İstanbul dışına inşa edilen ilk saraydır. Mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Kocaeli Alışveriş

hakkında

Alışveriş seçeneği çok fazladır. Kent içindeki Alışveriş merkezlerinde hem gezebilir hem alışveriş yapabilir hem de yeme-içme keyfi çıkarabilirsiniz. Çok meşhur olan Hereke Halı Fabrikasına gidilebilir.

Kocaeli Ulaşım Yolları

hakkında

Şehir içi ulaşım, genel olarak özel halk otobüsleri ve belediye otobüsleri ile sağlanır. Şehrin bütün noktalarına sefer düzenleyen dolmuş ve minibüsler de vardır.

 

Haritada Kocaeli

Kocaeli Uçak Firmaları

Kocaeli Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat