Kayseri Kalkışlı Uçak Seferleri

Kayseri Varışlı Uçak Seferleri

Kayseri Hakkında

hakkında

Tarih boyunca sayısız medeniyeti ağırlamış olan Kayseri, İç Anadolu Bölgesinin en gelişmiş şehirlerinden biridir. İç Anadolu Bölgesinin en büyük 3.şehridir. Orta Kızılırmak Bölümünde bulunan Kayseri, en hızlı büyüyen şehirlerin başında

Hem tarihi hem de kültürel yapısı ile en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Kayseri, tarihi bir geçmişe sahiptir. Bu özelliğini de ziyaretçilerine hissettirmektedir. Kayseri’de bulunan Erciyes Dağı çok popülerdir ve her yıl sayısız yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Özellikle Yaz mevsiminde trekking ve Kış mevsiminde kayak yapılabilmesi, şehrin cazibesini artırmaktadır.

Kayseri İklim

hakkında

Orta Anadolu’nun sert iklimi görülmektedir. Yazların sıcak ve kurak olduğu Kayseri’de, Kış mevsimi çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Ortalama olarak 20 gün kar yağsa da, yağan karlar 40 gün kadar yerde kalır. Her mevsim gezmeye uygun olan Kayseri, özellikle Kış mevsiminde Erciyes Dağı’nın popülerliği ile daha çok misafir ağırlar. Sizlerde Kış mevsiminde çeşitli aktiviteler yaparak karın tadını çıkarmak istiyorsanız, Kış gezilerinize Kayseri’yi ekleyebilirsiniz.

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?

hakkında

Önemli bir konumda bulunan Kayseri’ye farklı ulaşım seçenekleri vardır. Kayseri’ye seyahat edecek olanlar, uygun fiyata uçak bileti alarak seyahat etmektedir. Ayrıca özel araçla da kısa sürede Kayseri’ye ulaşılır. Kayseri Havalimanı ve seferleri sayesinde her gün uçak bileti bulma şansı yüksektir. Ayrıca şehirlerarası otobüs firmaları da hemen her gün Kayseri’ye seferler düzenler. Türkiye’nin her noktasından Kayseri’ye ulaşmak

Demiryolu ile ulaşımın en sık sağlandığı yerlerden biri Kayseri’dir. İstanbul – Kars arasına her gün düzenlenen tren seferinin duraklarından biri Kayseri’dir. Ayrıca Ankara – Erzurum arası tren seferlerinde de Kayseri’den geçilmektedir. Bu da demiryolu yolculuğuna olan ilgiyi artırır. Çok daha hızlı bir şekilde Kayseri’ye gelmek isteyenler havayolunu tercih etmektedir. Şehre 5 km mesafede bulunan Kayseri Havaalanına İstanbul ve İzmir’den her gün düzenlenen uçak seferleri ile ulaşabilirsiniz.

Kayseri Mutfağı

hakkında

Yöresel lezzetlerin popüler olduğu şehirlerden biri de Kayseri’dir. Etli ve unlu yemeklerin meşhur olduğu Kayseri’de birçok farklı ve eşsiz lezzetler ile tanışabilirsiniz. Kayseri denince akla gelen ilk lezzetlerin başında mantı gelir. Kayseri’de mantının 36 farklı çeşidi yapılmaktadır. Diğer özel lezzetler ise şunlardır: Prov mantısı, yağ mantısı, Kayseri yağlaması, kurşun aşı çorbası, toga çorbası, pastırma, örgülü pilav, cıvıklı pide, aside, altın kesesi, yoğurt tatlısı.

Kayseri’de Gezilecek Mekânlar

hakkında

Asırlardır birçok medeniyeti bünyesinde barındırmış olan Kayseri’de birçok tarihi alan mevcuttur. Dünyanın en eski şehirlerinden olan Kayseri, birçok güzelliği ile meşhurdur. Kayseri’de gezilebilecek alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

Kayseri Kalesi: Cumhuriyet Meydanında yer alan Kayseri Kalesi, Roma İmparatorluğu döneminden kalma eserlerden biridir. Kayserinin sembollerinden olan kaleye ulaşım çok kolaydır.

Döner Kümbet: En önemli tarihi yapıtlardan biridir. Selçuklu döneminden kalma bu mimari eserde taş süslemeler dikkat çekmektedir.

Atatürk Müzesi: En çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Atatürk Müzesi, en özel yapıtlardan biridir.

Erciyes Dağı: 3917 metre zirvesi ile bölgenin en yüksek dağıdır. Kayseri’nin sembollerinden biri olan Erciyes Dağı, her mevsim gezilebilecek yerlerden biridir.

Kayseri Alışveriş

hakkında

Yöresel lezzetlerin meşhur olduğu Kayseri’de el ürünleri kadar özel lezzetler de satın alınmaktadır. Mantı, sucuk ve pastırma bu lezzetlerden birkaçıdır. Kayseri Kapalı Çarşı ise en çok tercih edilen alışveriş noktasıdır. Bunun dışında Forum Kayseri’de popüler AVM’lerin başında gelir.

Kayseri Ulaşım Yolları

hakkında

Kayseri’de şehir içi ulaşım otobüs, tramvay ve dolmuşlar ile sağlanır. Otobüs ağı tüm Kayseri’ye yayılmıştır. Bu sayede istenilen yere kısa sürede ulaşmak mümkündür.

Haritada Kayseri

Kayseri Uçak Firmaları

Kayseri Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat