Kastamonu Kalkışlı Uçak Seferleri

Kastamonu Varışlı Uçak Seferleri

Kastamonu Hakkında

hakkında

Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Kastamonu, Ilgaz Dağları ile Küre Dağlarının ortasında yer alır. Çankırı, Karabük, Çorum, Sinop, Bartın gibi illere komşu olan Kastamonu, sahil şehri görüntüsü

Geçmişi Hitit İmparatorluğuna dayanan şehrin birçok tarihi noktası mevcuttur. Birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için arkeolojik alanlara çok sık rastlanmaktadır. Kastamonu, Evliyalar Şehri olarak bilinir. Bu nedenle inanç turizmi çok fazla

Tarihi güzelliklerinin yanında, eşsiz doğal güzellikleri de sunan Kastamonu, her yıl birçok turistin akınına uğramaktadır. Mimarisi ile şehre girildiği anda farkını ortaya koyan Kastamonu, Türkiye’nin en özel yerlerinden biridir. Dört mevsim ziyarete uygun olması nedeni ile birçok kişinin tatil planları arasında Kastamonu da yer almaktadır.

Kastamonu İklim

hakkında

Kastamonu’da iki ayrı iklim görülür. Kuzey kısımlarında Karadeniz iklimi hâkim iken, Güney kesimlerinde İç Anadolu’ya ait karasal iklim görülür. Kastamonu’da bulunan ve kıyıya paralel uzanan İsfendiyar Dağları sayesinde Karadeniz iklimi iç kesimlerde görülmez. Kıyı kesimleri yoğun yağış alan Kastamonu’da senede 20 gün kadar kar görülür. Karın yerde kalma süresi ise 40 günü geçmez. Her mevsim ziyaretçi ağırlayabilen Kastamonu’ya istediğiniz zaman tatil planı yapabilirsiniz.

Kastamonu’ya Nasıl Gidilir?

hakkında

Kastamonu’ya gitmek için en çok havayolu tercih edilmektedir. Fakat kara yolculuğunda da yapılan Ilgaz Dağı Tüneli sayesinde yolculuk saati azalmıştır. Buna bağlı olarak her yerden uçak bileti bulunabilmesi de hava yolu ulaşımına talebi

Her gün düzenlenen Uçak seferleri sayesinde uygun fiyatlarda uçak bileti bulmanız mümkündür. Kastamonu Havalimanı şehir merkezindedir. Bu da yolculara büyük bir avantaj sağlıyor. Özel araç ile yolculuk yapan kişilerin sayısı da bir hayli

Kastamonu’da havalimanı bulunmaktadır. Bu nedenle uçak yolculuğu yaparak en hızlı şekilde Kastamonu’ya ulaşmak isteyenler havayolunu tercih edebilir. Haftanın belirli günlerinde seferler düzenlenmektedir. Ankara ile 44 dakika süren yolculuk sonrasında şehir merkezine 13 km’de ulaşılmaktadır. Havayolu şirketleri servisler düzenleyerek şehir içine ulaşımı sağlamaktadır.

Kastamonu Mutfağı

hakkında

Çeşitli mutfak lezzetleri bulunan Kastamonu’da, diğer Karadeniz şehirlerinde olduğu gibi balık ön planda değildir. Birçok yeni lezzetle tanışarak hayran kalacaksınız. Kastamonu’ya gidenlerin mutlaka denemesi gereken lezzetlerden bazıları şunlardır: Banduma, Ecevit çorbası, ala pilavı, etli ekmek, pastırmalı ekmek, tirit, Kastamonu döneri, püryan, manca, haluçka, cırık tatlısı.

Kastamonu’da Gezilecek Mekânlar

hakkında

Doğal, tarihi ve manevi güzellikleri ile meşhur olan Kastamonu’da gezilebilecek birçok yer bulunur. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar birçok özelliğin barındığı yerlerden bazıları şu şekildedir:

Kastamonu Kalesi: 110 metrelik bir zirvesi bulunan Kale, Kastamonu’da en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Şehir merkezinden görünen bir özelliği bulunan Kastamonu Kalesi, Kastamonu’nun sembollerinden biridir.

Evkaya Mezarları: Kastamonu merkezde bulunan Evkaya Mezarları da en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Kayaların oyularak mezar haline getirilmesi ile oluşmuştur.

Saat Kulesi: Şehrin sembollerinden biri de Saat Kulesidir. Çok köklü bir geçmişi bulunan kulenin Osmanlı mimarisinden özellikler yansıtması dikkat çekicidir.

Kastamonu Konakları: Kastamonu’nun şehir merkezinde yer alan bu konaklar, şehrin coğrafi özelliğini yansıtır. Kastamonu’ya gelenlerin mutlaka gezmeleri gereken yerlerden biridir.

Kastamonu Alışveriş

hakkında

Özellikle Kastamonu Konakları, alışveriş için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. El emeği yöresel ürünlerin satıldığı tezgâhlar çok büyük ilgi görüyor. Kastamonu Kalesine giderken yol kenarında bulunan dükkânlar da alışveriş için ideal yerlerden biridir. Ayrıca şehir merkezinde bulunan AVM’lerde de alışveriş yapma fırsatı sunulmaktadır.

Kastamonu Ulaşım Yolları

hakkında

Kastamonu’da hizmet veren belediye otobüsleri ile şehrin her yerine gitmek mümkündür. Belediye otobüsleri turistik alanlara da seferler düzenliyor. Halk otobüsleri de bir diğer ulaşım seçeneğidir.

Haritada Kastamonu

Kastamonu Uçak Firmaları

Kastamonu Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat