Hakkari Kalkışlı Uçak Seferleri

Hakkari Varışlı Uçak Seferleri

Hakkari Hakkında

hakkında

İrili ufaklı çok sayıda yüksek dağa sahip olan Hakkari ili Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Geçmişte pek çok imparatorluğa ev sahipliği yapan Hakkari ile kültürel ve tarihi anlamda güzellikleri de barındırmaktadır. Bitki örtüsü, ilçesi, iklimi, kültürü, yüzey şekilleri ve tüm özellikleri ile Hakkari görülmeye değer olan illerimizin başında yer almaktadır.

Hakkari İklim

hakkında

Sert bir kara iklimine sahip olan Hakkari ilinde Doğu Anadolu Bölgesine ait olan tüm iklim tipi görülmektedir. Yaz mevsimi oldukça kısa bir zamanda yaşanırken kış mevsimi de son derece soğuk ve sert bir şekilde uzun bir zamanda yaşanmaktadır.

Hakkari Nasıl Gidilir?

hakkında

Hakkari'de havaalanı bulunmaması nedeni ile uçak yolculuğu yapmak isteyenlerin öncelikle Van iline ulaşması gerekmektedir. Kişilerin uçak bileti alarak seyahati tamamlaması uygun olmaktadır.

Hakkari Mutfağı

hakkında

Doğu Anadolu mutfağının tüm özelliklerini barındıran Hakkari ilinde her damağa hitap eden yöreye özgü yemekleri görmek mümkündür. Hakkari'ye yolu düşenlerin mutlaka bu lezzetleri tatması gerekmektedir. Hakkari yöresine özgü olan lezzetler arasında Cimilig, Parmak Kebap, Doğaba, Çorti Aşı, Cevirmali Pilav, Köftesir, Gulul ve Lalaped yer almaktadır.

Hakkari Gezilecek Mekanları

hakkında

Üç adet ilçeye sahip olan Hakkari ilinde görülmesi gereken yerler Seyithan Gölü, Meydan Medresesi, Cennet – Cehennem Vadisi, Şemdilli Taş Köprüsü, Cilo Bozları, Durankaya Yaylası, Mergan Vadisi'dir.

Hakkari Alışveriş

hakkında

Lüks alışveriş merkezlerine sahip olan Hakkari ilinde istenilen şekilde alışveriş yapabilmek mümkün olmaktadır. Güzel bir şekilde alışveriş yapılabilmesi için gerekli olan tüm ortam şehir merkezinde bulunmaktadır.

Hakkari Ulaşım Yolları

hakkında

Özel araçlar ile Hakkari'ye ulaşım sağlanabildiği gibi şehirler arası yolculuk yapma imkanı sunan toplu karayolu taşıma araçları ile de Hakkari'ye gitmek mümkündür. Ayrıca isteğe bağlı olarak hava yolu ulaşımını tercih etmek de mümkündür.

Haritada Hakkari

Hakkari Uçak Firmaları

Hakkari Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat