Eskişehir Kalkışlı Uçak Seferleri

Eskişehir Varışlı Uçak Seferleri

Eskişehir Hakkında

hakkında

İç Anadolu bölgesinin kuzeybatı kısmında bulunan Eskişehir, geçmiş dönemlerde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Milattan önceki dönemlerde de Eskişehir için önemli bir değer olan Porsuk Çayı'nın çevresinde Frigyalılar tarafından kurulduğu düşünülen Eskişehir, daha sonra Lidya ve Pers hakimiyetinde varlığını devam ettirmiştir. Tarihte Selçuklular Ve Osmanlılar için de önemli bir merkez olan Eskişehir'de çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Doğusunda Ankara, kuzeyinde Bolu, batısında Bilecik ve Kütahya, güneyinde ise, Afyon ile çevrili olan Eskişehir, ülkemizin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir.

Eskişehir İklim

hakkında

Coğrafi konumu dolayısıyla İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir, tipik karasal iklim kuşağı özellikleri yansıtmaktadır. Denizden olan yükseltisi dolayısıyla kışların soğuk ve yağışlı geçtiği ilde, yaz ayları oldukça sıcaktır. Gece ve gündüz sıcaklıkları arasında yaklaşık olarak 10-12 derecelik bir farkın olduğu Eskişehir'i ziyaret etmek isteyen kimseler, yaz aylarında burada bulunsalar bile yanlarında bu farka uygun kıyafetler getirmelidir.

Eskişehir'e Nasıl Gidilir?

hakkında

Eskişehir'e gitmek isteyen kimseler, bu şehre birçok yoldan ulaşabilirler. Karayolu vasıtası ile özel araçlar ile kolaylıkla ulaşılabilen Eskişehir'e istenilen her zaman uçak bileti satın alarak da gitmek mümkündür. Aynı zamanda İstanbul ve Eskişehir arasında hızlı tren seferleri düzenlenmektedir. Bunun dışında çok daha kısa bir zamanda Eskişehir'e ulaşımı sağlayan uçak yolculuğu tercih edilebilir. Eskişehir'de hizmet sunan Hasan Polatkan Havalimanı sayesinde ülkemizin her yerinden ve yurt dışından uçak seferleri düzenlenmektedir.

Eskişehir Mutfağı

hakkında

Bir üniversite şehri olarak bilinen Eskişehir, mutfağı konusunda oldukça geniş alternatifler sunmaktadır. Şehirde hemen her yerde rastlanan restoranlarda birbirinden lezzetli yöresel yemekler sunulmaktadır. Bu yemeklerin başında balaban köfte geliyor. Balaban köfte yoğurtlu sunulması ile İskender kebabı çağrıştıran bir yiyecektir. Ayrıca Eskişehir, yufkalı büryan pilavıyla da dillere destan bir lezzet şölenine ev sahipliği yapmaktadır. Eskişehir adıyla bütünleşen çiğ börek de yörenin en sevilen yiyeceklerinden bir tanesi. Bunlardan başka Eskişehir'de kavurmalı börek, kıygaşa, haşhaşlı gözleme ve göceli tarhana, mutlaka yenilmesi gereken yiyecekler arasında.

Eskişehir Gezilecek Mekanlar

hakkında

Eskişehir birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip. Doğal güzelliklerin başında Porsuk Çayı var. Porsuk Çayı'nın çevresinde hizmet sunan birçok kafe ve restoran bulunuyor. Aynı zamanda Porsuk Çayı'nın etrafında yer alan Odunpazarı evleri, görülmeye değer. Eğer şehirde birkaç gün kalmayı planlayanlar varsa, Eskişehir'in bir de gece görülmesi tavsiye edilir. Çünkü Barlar Sokağı olarak adlandırılan mekanda birçok eğlence yeri

Eskişehir'e kadar gidilmişken Balmumu Müzesi mutlaka görülmelidir. Burada yerli ve yabancı birçok ünlü kişinin balmumu heykelleri bulunuyor. Ayrıca Devrim Arabası Müzesi de görülmeye değer bir yer. Odunpazarı bölgesi, müzeler yönünden hayli renkli bir yer. Burada Lüle Taşı Müzesi ve Çağdaş Cam Sanatları Müzesi de ziyaret edilebilir.

Eskişehir Alışveriş

hakkında

Eskişehir söz konusu olduğunda, elbette lüle taşından yapılmış olan hediyelik eşyalar oldukça önemli. Lüle taşından yapılmış olan hediyelik eşyaları Odunpazarı'nda Atlıhan Çarşısı, Çukur Çarşı ve İki Eylül Caddesi üzerinde yer alan hediyelik eşya merkezlerinden satın alabilirsiniz. Aynı zamanda bu bahsedilen çarşılarda birçok el emeği göz nuru hediyelik eşyalar satılıyor.

Eskişehir Ulaşım Yolları

hakkında

Eskişehir'e ulaşım sağlayan en önemli yol havayoludur. Bir uçak bileti alarak keyifli bir uçak yolculuğu ile kısa sürede Eskişehir'e ulaşılabilir. Ayrıca otobüs yolculuğu tercih ederseniz; bölge üzerine ulaşımı ve diğer bölgeler ile bağlantıyı sağlayan birçok yol, Eskişehir üzerinden geçmektedir. Demiryoluna da sahip olan Eskişehir, ülkemizin her yerinden kolayca ulaşımın sağlandığı bir şehir olarak, her mevsimde turistleri ağırlamaktadır.

Haritada Eskişehir

Eskişehir Uçak Firmaları

Eskişehir Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat