Denizli Kalkışlı Uçak Seferleri

Denizli Varışlı Uçak Seferleri

Denizli Hakkında

hakkında

Denizli Ege bölgesinin doğusunda yer alan bir ildir. Batısında Aydın, kuzeyinde Uşak, güneyinde Muğla, doğusunda ise, Isparta ve Burdur ile çevrilidir. Tarihte büyük medeniyetlere ve sahipliği yapmış olan bu il, milattan önce 2500'lü yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir. Antik Helen, Hitit, Lidya, Frigya gibi devletlerin himayesinde kalan Denizli'de halen bu medeniyetlerden kalan tarihi antik şehirlerin kalıntılarını barındırmaktadır.

Denizli İklim

hakkında

Denizli'de Akdeniz iklim kuşağının etkileri görülmekle birlikte, şehrin konumundan dolayı tam olarak bir Akdeniz iklimi etkisinden bahsedilmemektedir. Bunun sebebi şehrin denizden içeri bir seviyede bulunmasıdır. Buna göre Denizli'de yer yer İç Anadolu'nu karasal iklimi hissedilmektedir. Bölgede mevcut bulunan iklime göre, yaz ayları oldukça sıcak seyretmektedir. Kış ayları ise, oldukça ılıman ve yağışlı geçmektedir.

Denizli'ye Nasıl Gidilir?

hakkında

Ülkemizin hemen her yerinden kolayca ulaşım imkanlarının bulunduğu Denizli'ye Çardak havalimanı aracılığı ile uçak seferleri düzenlenmektedir. Ulaşım için yılın her zamanında kolayca uçak bileti bulmak mümkündür. Karayolu ile Denizli'ye ulaşım, İstanbul'dan yaklaşık olarak yedi veya sekiz saat kadar sürmektedir. Bu süre Ankara'dan beş saat civarındayken, İzmir'den Denizli'ye ulaşmak isteyenler için daha da kısalmaktadır. İzmir'den yaklaşık olarak iki saat civarında Denizli'ye ulaşım mümkün olabilmektedir. Yılın her zamanında doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği Denizli'ye İzmir ve Muğla limanlarına gelen turist gemileriyle de erişim sağlanmaktadır. Bu gemiler limana geldikten sonra kara yolu ile Denizli'ye kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Denizli Mutfağı

hakkında

Klasik Ege mutfağının zeytinyağlı ve sebzeli yemekleri, Denizli mutfağında da var. Bu mutfağın en özel tatlarından olan börülce, Denizli ile özdeşleşmiştir. Ayrıca Denizli usulü tarhana, zamanında toplanan taze nane ve sarımsak gibi malzemelerle hazırlanır. Yaprak sarma da Denizli'de özel bir hazırlanış yöntemine sahip. Maydanoz gibi taze baharatların eklenmesiyle hazırlanan yaprak sarma, yörenin mutfağının ana unsurlarından bir tanesi. Bunların dışında Denizli usulü katmer, patlıcanlı kapama, kuru patlıcan ile hazırlanan çiğ dolma, Denizli mutfağının en özel lezzetleri arasında yer alıyor.

Denizli Gezilecek Mekanlar

hakkında

Denizli ismi anıldığında, elbette akıllara ilk olarak Pamukkale geliyor. Bembeyaz travertenleri ve şifalı sıcak suları ile ünlü Pamukkale, çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu özelliği ile Unesco tarafından dünya mirası olarak kabul edilen Pamukkale'de, çok sayıda konaklama mekanı mevcut. Ayrıca Denizli'de Pamukkale dışında birçok kaplıca var. Bu kaplıcalar da şifalı suları ile ilgi görüyor. Denizli'de gezilecek başka bir mekan da bu yörede yer alan antik kentler. Hierapolis antik kenti ve Hierapolis arkeoloji müzesinin dışında, tarihi mekanları sevenler için Triapolis, Tabea ve Laodikya antik kentleri de bulunuyor.

Denizli Alışveriş

hakkında

Denizli'de turistlerin uğrak mekanı olan birçok alışveriş mekanı var. Efe ve Zeybekler diyarı aynı zamanda horozu ile ünlü olan Denizli'de çarşı merkezinde kocaman bir horoz heykeli misafirleri karşılıyor. Kaleiçi çarşısı olarak adlandırılan çarşıda, yöresel el yapımı birçok hediyelik eşya satışa sunuluyor. Ayrıca dönüşte Denizli'nin tarhanası ve börülcesinden de satın alarak bu lezzetleri evinizde de hazırlama imkanı elde edebilirsiniz.

Denizli Ulaşım Yolları

hakkında

Tarihi ve doğal birçok güzelliğe sahip olan Denizli, İstanbul ve İzmir'den gelen, İç Anadolu'ya uzanan karayollarının bağlantı güzergahında yer alıyor. Bu yollardan özel aracınızla Denizli'ye ulaşabileceğiniz gibi bir uçak bileti satın alarak da havayolu aracılığı ile Denizli Çardak Havalimanına gidebilirsiniz. Seyahat planınızdan daha önce satın alacağınız uçak bileti size daha düşük bir maliyet çıkaracağını unutmayınız.

Haritada Denizli

Denizli Uçak Firmaları

Denizli Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat