Çanakkale Kalkışlı Uçak Seferleri

Çanakkale Varışlı Uçak Seferleri

Çanakkale Hakkında

hakkında

Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olan Çanakkale ili Marmara bölgesinde yer almaktadır. Çanakkale'ye yakın olan iller arasında Balıkesir, Tekirdağ ve Edirne bulunmaktadır. Ayrıca yer aldığı konum nedeniyle birçok ada ve yarımadaya oldukça yakın bir mesafededir. Bu nedenle çok gelişmiş olan bir deniz ulaşımı Çanakkale'de bulunmaktadır.

Çanakkale İklim

hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale'de iklim özellikleri arasında en dikkat çekici olanı ılıman özellikte olmasıdır. Hem Akdeniz iklimine hemde Karadeniz iklimine ait olan özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bölgeden bölgeye değişen yapısıyla Çanakkale içerisinde birçok yer farklı özelliklerde iklimi yaşamaktadır. Kar yağışı az olmakla birlikte kış ayları bol yağışlı geçmektedir. Yaz ayları ise gayet güneşli ve zaman zamanda serin geçmektedir.

Çanakkale'ye Nasıl Gidilir?

hakkında

Çanakkale'ye gitmek isteyen kişiler için iki seçenek göze çarpmaktadır. İster kara yolu ulaşımını isterseniz de hava yolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Ayrıca üçüncü bir seçenek arayanlar için özellikle Çanakkale'ye yakın olan İstanbul, Bozcaada, Gökçeada ve daha birçok yere deniz ulaşımı yapabilme şansınız bulunmaktadır.

Hava yolu ulaşımını kullanacak olan kişiler için Çanakkale Havalimanı bulunmaktadır. Bu açıdan istediğiniz zaman kolayca uçak bileti bulabilir ve Çanakkale'ye havayolu aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çanakkale Mutfağı

hakkında

 Dünya üzerinde insanlar nereye giderse gitsin mutlaka gidilen yerin mutfağı merak edilmiştir. Özellikle yöresel yemeklerin tadına bakmak ayrı bir keyiftir. Çünkü yöresel yemekler hem çok lezzetli hemde çok özel tariflerden oluşmaktadır. Çanakkale'ye gidecek olan kişiler içinde çok lezzetli yemekler bulmak mümkündür. Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Çanakkale'de yer alan yemekler arasında; yöresel çorbalar, çırpma, tumbi, patlıcan kapma, köfte çeşitleri, yahni, sardalya tava gibi birbirinden lezzetli yemekler bulunmaktadır. Ayrıca Çanakkale'ye özgü olan ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız çeşit çeşit yemekler sizleri beklemektedir.

Çanakkale Gezilecek Mekanlar

hakkında

Tarihi ve turistik açıdan zengin bir mirasa sahip olan Çanakkale'de gezilmesi gereken bir çok önemli yer bulunmaktadır. Bu önemli yerlerin başında hiç şüphesiz ki Çanakkale Şehitliği gelmektedir. Birinci Dünya Savaşının atmosferini gözler önüne seren ve tarihi anları yaşamanıza olanak sağlayan bu şehitliği mutlaka görmelisiniz. Çanakkale Şehitliği dışında görmeniz gereken yerlerin en başında ise Truva Antik Kenti gelmektedir. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Truva Antik kenti mutlaka görülmesi gereken çok önemli tarihi bir mekandır.

Çanakkale'de bulunun diğer önemli yerler ise; Bozcaada Kalesi, Assos Antik Kenti, Kilitbahir Kalesi, Aynalı Çarşı, Askeri Deniz Müzesi, Gelibolu Yarımadası, Athena Tapınağı gibi yerlerdir. Bu yerler dışında ise birçok ada, müze, doğa parkı vb. gezilmesi ve görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Geniş bir tarihi ve turistik alana sahip olan Çanakkale'de çok güzel vakitler geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Çanakkale Alışveriş

hakkında

Çanakkale'ye gidişte alışveriş yapmak isteyen kişiler için birçok alternatif bulunmaktadır. Özellikle Aynalı Çarşı'da yapacağınız alışverişlerden büyük bir keyif alabilirsiniz. Çanakkale merkezde yer alan Aynalı Çarşı alışveriş merkezi Kemalpaşa Mahallesi civarında sizlere hizmet vermektedir. Aynalı Çarşı dışında ise Troypark AVM, Kıyı AVM, Kipa AVM ve daha birçok alışveriş merkezlerini kullanabilirsiniz.

Çanakkale Ulaşım Yolları

hakkında

Çanakkale il merkezinde bulunan Çanakkale Havalimanı sayesinde hava yolu ulaşımını güven içerisinde kullanma şansınız bulunmaktadır. Çanakkale havalimanı ile her zaman uçak bileti bulabilir ve hiçbir sıkıntı yaşamadan ulaşım sağlayabilirsiniz. Hem Türkiye'nin birçok yerinden Çanakkale'ye hemde Çanakkale'den Türkiye'nin birçok yerine uçuş seferleri bulunmaktadır.

Hava yolu ulaşımı dışında ise kara yolu ulaşımını kullanma şansınızda bulunmaktadır. Çanakkale'de bulunan otobüs terminali sayesinde otobüs ile seyahat etme imkanını da kullanabilirsiniz. Ayrıca Çanakkale çevresinde ise kullanabileceğiniz başarılı bir deniz yolu ulaşımı bulunmaktadır.

Haritada Çanakkale

Çanakkale Uçak Firmaları

Çanakkale Uçak Bilet Fiyatları

Rota Fiyat