• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1997

 • kurucu

  KURUCU

  Mustafa Şimşek

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Mersin

 • telefon

  TELEFON

  0 324 774 13 53

Firma Hakkında

Şimşek Turizm, 1997 yılında Mustafa Şimşek tarafından Mersin merkezli olarak kurulmuş bir firmadır. Kurulduğu günden beri sürekli gelişerek ve yenilenerek daha iyi bir firma haline gelen Şimşek Turizm, Türkiye’nin çeşitli bölgelerine seferler düzenleyerek yolcularına kaliteli bir seyahat deneyimini, uygun bilet fiyatları ile sunmaktadır.  Her zaman müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım benimseyen firma, sahip olduğu kaliteli otobüs filosu ve güler yüzlü personeliyle yolcularının seyahatlerini en iyi şekilde geçirmesini sağlamaktadır. Sürekli kendini yenilemesi ve geliştirmesi sayesinde sektörde önemli bir yer edinen Şimşek Turizm, ülkemizin çeşitli noktalarına her yıl binlerce yolcu taşımakta ve bu seferlerden elde ettiği bilgi birikimi ile faaliyetlerini kendini geliştirerek sürdürmektedir.

Şimşek Turizm’i Tercih Etmek için En Önemli Sebepler

Yeniliğe ve gelişime önem veren Şimşek Turizm’i tercih etmek için en önemli noktalardan başlıcalarına aşağıda yer verilmiştir.

 • Şimşek Turizm, teknolojik olarak son güvenlik ve eğlence sistemleri ile donatılmış modern otobüsleriyle faaliyetlerine devam etmektedir.
 • Personellerini özenle seçen Şimşek Turizm kurum içi eğitimler ile personellerinin iletişim becerilerini en iyi noktaya çıkarmaktadır.
 • Firma, yolcularından gelen geri bildirimlere göre filo ve personellerinde sürekli iyileştirmeler yapmaktadır.
 • Şimşek Turizm, sağladığı seferlerin güvenli ve huzurlu bir biçimde tamamlanabilmesi için gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Güvenlik her zaman ön plandadır.
 • Misafirlerinin zamanına ve planlarına muntazam saygıyla yaklaşan Şimşek Turizm, zaman olarak sıkıntı yaşamamanız için kalkış ve varış saatlerine son derece dikkat etmektedir.

Şimşek Turizm’in Rotaları

Şimşek Turizm, Mersin merkezli bir firma olmasına rağmen Türkiye’nin çok çeşitli yerlerine sefer yapma olanağına sahiptir. Sefer yapılan noktalardan yalnızca birkaçı; Ankara, Silifke, Konya, Erdemli, Karaman ve Mut’tur. Ülkenin dört bir yanına Şimşek Turizm kalitesi ve güvencesiyle seyahat edebilmeniz mümkündür.

Şimşek Turizm’in Filosu

Şimşek Turizm filosunda yer alan otobüslerin güncel teknolojik donanımlara sahip olmasına önem vermektedir. Bu sebeple tüm otobüslerde koltuk arkası TV, USB girişi, okuma lambası, kulaklık ve Wi-Fi hizmetleri yolcuların kullanımına sunulmuştur.

Şimşek Turizm Tarafından Kullanılan Terminaller

Şehirlerarası terminalleri kullanarak faaliyetlerine devam eden Şimşek Turizm, Silifke terminalinde 6 numaralı peron, Mut terminalinde 3 numaralı peron, Konya terminalinde 16 numaralı peron ve Erdemli terminalinde 10 numaralı peronları kullanarak faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Şimşek Turizm’in Otobüslerinin Özellikleri

Şimşek Turizm araçlarının her anlamda kaliteli olmasını sağlayarak yolcularının iyi bir yolculuk deneyimi elde etmesine önem vermektedir. Bu sebeple de özellikle teknolojik olarak araçlarının iyi noktada bulunması firmanın öncelikleri arasında yer almaktadır. Şimşek Turizm’in tüm araçlarında Wi-Fi ile internete erişim imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca koltuk arkasında bulunan ekranda uydu üzerinden onlarca televizyon kanalını izlemeniz mümkün olduğu gibi ekranlarda kayıtlı bulunan film ve dizileri izlemeniz ya da müzikleri dinlemeniz de keyifli bir seyahat için yapabilecekleriniz arasındadır. Radyonun da bulunduğu Şimşek Turizm otobüslerinde istediğiniz takdirde seyahat esnasında kulaklık talebinde de bulunabilirsiniz. Otobüslerde yer alan okuma lambası sayesinde yolculuk sırasında kitap, gazete ya da dergi gibi yayınları okumanız da mümkün olmaktadır.

Şimşek Turizm’in Şubeleri

Şimşek Turizm yolcularına daha iyi hizmet verebilmek ve onlarla daha iyi iletişim kurabilmek için gerek il merkezlerinde gerekse ilçelerde gerekse de otogarlarda birçok şubeye sahiptir. Bu şubelerde bulunan tecrübeli ve güler yüzlü personeller sayesinde yolculuğunuza ait tüm işlemleri çok rahat bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Şimşek Turizm’in şubesi bulunan bu yerler Aksaray, Ankara, Erdemli, Karaman, Konya, Mersin, Mut ve Silifke’dir. Bazı yerlerde birden fazla şubesi bulunan Şimşek Turizm yolcularına daha iyi hizmet verebilmek adına onlarca şubeye sahiptir.

Bilet satın alma ve kolay rezervasyon fırsatları

Şimşek Turizm ucuz otobüs bileti ve rezervasyon alternatiflerine hizlibilet.com web sitesi üzerinden online olarak ulaşabilirsiniz. hizlibilet.com sitesi üzerinden rezervasyon yapıp bilet almak, sefer saatlerini incelemek gibi seyahat öncesi işlemlerinizi de en pratik şekilde yapabilirsiniz.

Otobüs Özellikleri

İnternet

Koltuk Ekranı (Uydu)

TV (Genel)

Kulaklık

Müzik Yayını (Koltuk)

Koltuk Ekranı (10 inç)

USB Giriş

Rahat Koltuk

Müzik Yayını (Genel)

Cep Telefonu (Serbest)

Koltuk Ekranı (MIT)

Namaz Vakitlerinde Durur

Okuma Lambası

Radyo (Kişisel)

220 Volt Priz

Koltuk Ekranı (13 inç)

WC

Kahvaltı

Şimşek Seyahat Seferleri

Şimşek Seyahat Şubeleri
Son Yapılan Yorumlar

barış 29.05.2019

şimşek ile yolculuk yaptık araçlar eski muavin kötü

zeyd 29.05.2019

şimşek firması ile yolculuk yaptım araçları eski fiyatar normal hizmet idare

Şimşek Seyahat Firması İçin Yorum Yap


Şimşek Seyahat

3.50 PUAN

Çok İyi
50.00%
(1)
İyi
0.00%
(0)
Orta
0.00%
(0)
Kötü
50.00%
(1)
Çok Kötü
0.00%
(0)