• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2004

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Budapeşte

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  117

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  74

Popüler Wizz Air Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Merkezi Macaristan ülkesidir. Düşük ücretli uçuş hizmeti veren bir havayolu firması olup çoğunlukla Orta ve Doğu Avrupa'ya uçuş seferleri düzenlemektedir. Wizz Air, 2003 senesinde kurulmuştur ve ilk uçuşlarına 2004 yılında Katowice'den yapmıştır.

Tüm uçuş operasyonlarını Wizz Air Maceristan ve Ukrayna olarak gerçekleştirmektedir. Sürekli kendini yenileyen ve geliştiren Wizz Air, her geçen gün uçuş ağını genişletmektedir. Wizz Air havayolu firmasına ait uçak filosu 53 adet Airbus uçaklardan oluşmaktadır. Oldukça genç bir uçak filosu bulunmaktadır. Aynı zamanda tek bir uçuş sınıfı ile yolcularına hizmet vermektedir. Ayrıca Wizz Premium ve Wizz Premium Plus paketlerini yolcularına sunarak farklı hizmetler sunmaktadır.

Nerelere Uçuşlar Bulunuyor?

Wizz Air 16 farklı noktadan uçuşlar düzenlemektedir. Wizz Air, Bulgaristan, Polonya, Macaristan, Romanya, Letonya, Ukrayna, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Litvanya ve Makedonya'ya farklı noktalardan toplam olarak 301 noktaya ucuz fiyatlı uçuşlar düzenlemektedir.

Wizz Air Hizmetleri

Wizz Air ile uçuşlarda Wizz koltuk rezervasyonu adı altında tüm yolcuların daha konforlu ve rahat bir yolculuk için servis vermektedir. Uçağın ilk üç sırasında bulunan koltuklarda rezervasyon işlemleri yapılabilir. Bu koltuklarda acil çıkış kısımlarında bulunmasından dolayı bazı kriterleri bulunmaktadır. Bu koltukları rezerve eden kişiler anne adayı olmamaları, çocuklu olmamaları ve belli bir yaş kriterlerine uymaları gerekmektedir. Bu durum hem kendi güvenlikleri hem de diğer yolcuların güvenliği açısından çok önemlidir.

Wizz Air havayollarını kullanan yolcuların bagaj hakkı ücret karşılığında her biri 32 kg olmak kaydı ile 6 parçaya kadar bagaj alma hakkına sahiptir. İlk üç parça ücreti online olarak ödenebilmektedir fakat diğer üç parça havaalanında ödenmesi gerekir. Aynı zamanda bagaj ücretleri uçuş mesafesine ve gidilecek noktaya göre değişiklik göstermektedir. Kabin bagajı olarak 42 x 32 x 25 cm ölçülerinde tek parça ücretsiz el bagajı hakkı bulunmaktadır. 56 x 45 x 25 cm boyutlarında olan bagaj ücret karşılığında kabine alınabilmektedir.

Ucuz biletli bir havayolu şirketi olduğu için Wizz Air havayolunda yemek servisi bulunmamaktadır. Fakat bir çok yiyecek ve içecek çeşidinin olduğu Wizz Cafe'den istediğiniz bir menüyü alabilir, ücretini nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Wizz Air Firması İçin Yorum Yap


Wizz Air

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()