• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1992

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Taşkent

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  58

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  26

Popüler Uzbekistan Airways Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Devlet tabanlı ve Özbekistan merkezli olarak 1992 senesinde kurularak, uçuşlarına başlamıştır. Özbekistan havayolları merkezi Taşkent'tedir. Uzbekistan Airways havayollarının 34 uçağı bulunmaktadır. Yaklaşık 58 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

Uzbekistan Airways konforlu uçakları ve profesyonel çalışanları ile güvenli bir yolculuk sunmaktadır. En son teknoloji ile donatılmış uçakları sayesinde yol boyunca rahat, konforlu ve eğlenceli bir uçuş deneyimi yaşatmaktadır.

Nerelere Uçuşlar Bulunuyor?

34 uçak filosu ile Air Baltic, Çek Havayolları, Korean Air, Malezya Havayolları, Air İndia firmaları ile yapmış olduğu anlaşmalar ile 58 farklı bölgeye uçuş gerçekleştirmektedir. Uzbekistan Airways, Avrupa kıtası başta olmak üzere farklı kıtalara birçok uçuşları bulunmaktadır.

Uzbekistan Airways Hizmetleri

Daha konforlu ve rahat bir uçuş için online rezervasyon işlemleri sırasında koltuk seçimi yapılabilmektedir. Koltuk seçimlerinde ek bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca özel ihtiyaçları olan yolcular için ekstra koltuk ve koltuk seçimlerini yapmak için Uzbekistan Airways Havayolları ile iletişime geçilmesi gerekir.

Ekonomi sınıfında bulunan koltukların diz mesafesi Uzbekistan Airways uçaklarına göre 76 - 84 cm olarak değişmektedir. Business yolcularının koltukları ise diz mesafesi 1 - 1,5 arasında değişmektedir.

Uzbekistan Airways Havayolları internet sayfasından online olarak check-in işlemleri yapılarak zamandan tasarruf sağlanabilir. Uçuş saatinden 23 saat öncesinden online check-in işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Uzbekistan Airways Havayolları uçuşlarında tüm ekonomi sınıfı yolcularının da yararlandığı yemek menüsü, atıştırmalıklar, sıcak, soğuk içecekler ve sandviçler gibi çok sayıda ikramlar bulunmaktadır. Eğer özel menülerden sipariş vermek istenirse uçuştan önce mutlaka Uzbekistan Airways ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Özel menüler arasında; İsrail menüsü, çocuk menüsü, vejetaryen menüsü, Hint menüsü gibi alternatifler bulunmaktadır.

El bagaj hakkı tüm sınıf yolcuları için 8 kg'dır. Ölçüleri 115 cm geçmemesi gerekmemektedir. Normal bagaj hakkı ise 25 kg'dır. Ölçüleri 160 cm olması gerekir. Business Class yolcuların bagaj hakkı ise 45 kg'dır. Bagaj hakkından fazla bagaj olduğu durumlarda ek bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Ek ücretlerin fiyatları uçuş mesafesine ve gidilecek bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Fazla bagaj ücretlerini internet sayfasından görme şansınız bulunmaktadır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Uzbekistan Airways Firması İçin Yorum Yap


Uzbekistan Airways

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()