• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1992

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Kiev

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  80

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  39

Popüler Ukrayna Hava Yolları Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Yüz ölçümü altı yüz üç bin kilometrekare olan ve Ukraynaca dili kullanılan, Güneydoğu Avrupa’da yer alan Ukrayna Rusya Federasyonu, Beyaz Rusya, Polonya, Slovakya, Romanya gibi ülkelerle komşudur. Turistik yerleri ve eşsiz doğa manzaraları bakımından dikkatleri üzerine çeken ülkenin bazı ülkelerle vizesiz seyahat anlaşması bulunmaktadır. Türkiye ile de pasaportsuz giriş çıkışın yapılabildiği Ukrayna, turistik özelliklerinin yanında eğitim ve iş olanakları sebebiyle de başka ülkelerden insanları kendine çekmektedir.

Ukrayna Hava Yolları ülkenin ulusal ve en çok uçuşun yapıldığı hava yollarıdır. Ulusal adı Ukraine İnternational (UIA) olan hava yolu şirketinin işletmesinin merkezi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunmaktadır. Ülke içinde ve dış hatlarda yetmiş beş yere uçuşu bulunmaktadır. Şirket aynı zamanda Asya, Amerika Birleşik Devletleri, Orta Doğu'daki ülk’ler ve tüm Avrupa ülkelerine karg hizmetinde bulunmaktadır.1992 yılının Kasım ayında ilk uçuş hizmetini vermeye başlayan firma ilk uçuşunu Kiev – Londra arasında yapmıştır. Hizmet verdiği yolcu sayısı son yıllarda iki milyon iki yüz bin kişiye ulaşan firma, verdiği hizmetlerdeki müşteri memnuniyetleri sayesinde yolcu sayısını her yıl giderek artırmıştır. Özellikle 2013 yılında en büyük rakiplerinden biri olan Aerosvit hava yolu şirketinin batmasının ardından iç ve dış hatlar uçuş ağını daha da artıran şirket daha da fazla büyümeye başlamıştır.

Faaliyet Alanları

Şirketin faaliyet alanları yolcu taşımacılığı ve kargo hizmetidir. Firma beş kıtada kargo hizmetlerinde bulunmaktadır.

Uçuş Alanları

Firmanın Bakü, Larnaka, St.Petersburg, Rostov-on-Don, Bişkek, Varşova, Prag, Atina, Vilnius, Münih, Erivan, Novosibirsk ve Kaliningrad gibi birçok ülkeye direkt uçuşları bulunmaktadır. Şirket ayrıca New York’a da direkt uçuş sağlamaktadır. Ayrıca şirketin Türkiye’de de Antalya, İstanbul, Ankara ve Dalaman’a da uçuşu bulunmaktadır. 2018’de müşteri sayısını üç milyona çıkarmayı hedefleyen hava yolu şirketinin faaliyet gösterdiği alanlarda ulaşım hizmetleri de şirket güvencesi altında bulunmaktadır. Ayrıca şirket, diğer hava yollarına oranla daha ucuz bilet hizmeti vermektedir. Müşteri ilişkileri bakımından üst düzeyde yer alan şirket çoğunlukla ücretsiz yiyecek hizmetleri konusunda şikayet konusu olsa da ucuz bilet sunduğu için çokça tercih edilmektedir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Ukrayna Hava Yolları Firması İçin Yorum Yap


Ukrayna Hava Yolları

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()