Popüler Türkmenistan Hava Yolları Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Ülkenin bağımsızlığını 1992 yılında ilan etmesinden bu yana Türkmenistan'ın ulusal havaalanı olarak faaliyet göstermektedir.

 Sefer ve Uçuşlar  

Türkmenistan toprakları içerisinde bulunan tüm şehirlere uçuşlar düzenlemekle beraber Avrupa ve Asya'da da faaliyet göstermektedir. Yaklaşık olarak 11 ülkeye sefer düzenleyen hava yolları Türkiye'ye de her gün düzenli olarak yolcu taşımaktadır. Türkmenbaşı ve Aşgaabad Havalimanlarından yaklaşık olarak her gün 3000 yolcu taşımasına karşın Türkmenistan Hava Yolları uluslararası uçuş seferlerinde günde ortalama 500.000 yolcu taşımaktadır.

Hizmetler -Yiyecek  

Yolcularına business ve ekonomi sınıflarında konforlu koltuklar seçme imkanı sunarken hiçbir ücret talep etmeksizin sıcak ve soğuk yiyecek, içecek servisi yapmaktadır. Yolcu memnuniyeti konusunda oldukça hassas olan hava yolu yolcu siparişi üzerine özel menüler de hazırlamaktadır.

Bagaj Hakkı

 Bagaj konusunda oldukça toleranslı olan hava yollarının el bagajı için belirlediği maximum ağırlık 8 kg. Ayrıca özel eşyalarınızın da el bagajında olması gerektiğini önemle rica etmektedir. İstanbul uçuşlarında business sınıfı yolculara 78 kg bagaj hakkı tanınırken, ekonomi sınıfı yolculara 58 kg ücretsiz bagaj hakkı tanınmaktadır. Ancak bir bagajın tek başına 32 kg olması zorunlu hale getirilmiştir.

Check in İşlemleri  

Check in işlemlerinizi gerçekleştirmek için en az 3 saat önceden havaalanında bulunmanız gerekmektedir. İşlemler için gerekli birtakım evraklarınız yanınızda bulunmalıdır. Uçuşa 40 dakika kala check in işlemleriniz gerçekleştirilememektedir. Geç kalınması ve check in işlemlerinizin yapılmamasına sebebiyet verir ve uçuşunuz iptal edilir. Bağlantılı ya da aktarmalı uçuş yapılması halinde her bilet için ayrı check in işlemi uygulanmaktadır.

Koltuk Seçimi  

Uçaklarda koltuk numaralandırma sistemi bulunmamaktadır. Koltuk seçimi yolcular uçağa alındıktan sonra yolcular tarafından yapılmaktadır. Eğer yolcu acil çıkışların bulunduğu koltukları seçiyorsa bazı kriterleri barındırmak zorundadır. Herhangi acil bir durum söz konusu olduğunda gerekli müdahaleleri yapacak kişiler acil çıkış koltuklarında bulunmalıdır. Bu nedenle acil çıkışların bulunduğu koltuklara hamile bayanlar, yaşlılar, engelli vatandaşlar ya da 16 yaşından küçük çocuklar oturmamalıdır.

 E-mail: infothy@turkmenairlines.org

 Telefon numarası: +993 12 391 718

 Adres: Aşgaabad, 744023 Türkmenistan

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Türkmenistan Hava Yolları Firması İçin Yorum Yap


Türkmenistan Hava Yolları

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()