• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1947

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Singapore

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  60

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  108

Popüler Singapore Airlines Uçak Seferleri

Firma Hakkında

1947 senesinde ilk olarak Malayan Airways ismi ile kurulmuştur. Daha sonra Singapore Airlines ismini almıştır. Aynı zamanda Star Alliance üyesidir.

1965 senesinde Singapur'un ayrı bir devlet olması ile Malayan Havayolları'ndan ayrılarak 1972 yılında Singapore Airlines olarak yeniden doğmuştur. Firma kendini marka olmaya adayarak, güçlü bir başlangıç yapmış ve yaratıcı ruhu ile tüm zorlu rakiplerin arasından sıyrılmıştır.

Dünyada 5 yıldızlı bir havayolu olmayı başarmış, her zaman müşteri memnuniyetini birinci sırada tutarak, Customer Experience Management (CEM) sistemini kurmuştur.

Nerelere Uçuşlar?

Singapur'un bayrak taşıyıcı havayolu firması olup, Singapore Airlines ile Uzak Doğu başta olmak üzere Asya ve Amerika'nın bir çok merkezine direkt veya bağlantılı uçuşlarda seyahat edilmektedir. Bu noktaların dışında Afrika ve Avustralya gibi kıtalarda bulunan toplamda 60'dan fazla bölgeye uçmaktadır. Müşteri memnuniyetinin birinci planda tutulduğu bir havayolu firmasıdır.

Singapore Airlines Hizmetleri

Online check-in işlemlerinizi yapılabilmektedir. Aynı zamanda koltuk seçimi de online olarak yapılmaktadır. Koridor, cam kenarı gibi seçenekler bulunmaktadır ve herhangi bir ücret talebi yapılmamaktadır. Konforlu seyahati ön planda tutan Singapore Airlines uçaklarında birbirinden farklı uçuş sınıflarına göre koltuk mesafeleri de değişmektedir. Ekonomi sınıfları ve ekonomi Premium sınıfları arasında koltuk mesafesi bakımından farklılıklar bulunmaktadır. Diz mesafeleri geniş olan koltuklar oldukça konforlu ve rahattır. Diz mesafesinin daha geniş olmasını isteyen yolcular Singapore Airlines ile mutlaka iletişime geçmelidirler.

Uçuş zamanlarına göre ikram ve yemeklerde değişmektedir. Singapore Airlines uçuşlarında ikram edilen tüm yiyecek ve içecekler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Aynı zamanda diyetetik, diyabetik ve vejetaryen menüleri gibi özel istekler 48 saat önce Singapore Airlines ile iletişime geçilmesi gerekir.

Soğuk bir mevsimde uçağa binmiş iseniz sıcak, sıcak bir mevsimde uçağa binmiş iseniz soğuk havlu dağıtılmaktadır. Monitörlerden yolcular istedikleri dizileri, filmleri veya zengin müzik arşivlerinden müzik dinleyebiliyorlar. İsteyen yolcular belgesel izleyebilmektedir. Aynı zamanda koltuklarda bulunan USB girişlerinden cep telefonları şarj edilebilmektedir.

Singapore Airlines, dünyada ilk kez süit oda biçiminde yolcu kabini satmaktadır. Bu oda fiyatları yaklaşık olarak 23000 Euro olup, oldukça pahalıdır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Singapore Airlines Firması İçin Yorum Yap


Singapore Airlines

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()