• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1945

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Cidde

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  79

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  133

Popüler Saudi Arabian Hava Yolları Uçak Seferleri

Firma Hakkında

1954 yılında Suudi Arabistan ülkesinin Cidde kentinde kurulmuştur. Aynı zamanda ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu olarak da anılmaktadır. Kral Abdülaziz Uluslar arası Havalimanı'ndan operasyonlarının büyük bir bölümü yürütülmektedir.

133 adet uçağı bulunan bir filoya sahiptir. Saudi operasyon stratejisine göre uçakların modellerinde revize yapmaktadır.

Nerelere Uçuşlar?

Emirates ve Qatar Airways ile birlikte Orta Doğu'nun en büyük şirketlerinden biridir. Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtalarında bir çok noktaya uçuşları bulunmaktadır. Orta Doğu'nun en karlı firmaları arasında bulunmaktadır. 120'den fazla noktaya direkt uçuşları bulunmaktadır. Aynı zamanda Hac döneminde charter seferleri düzenlemektedir.

26 adet havalimanında yıllık olarak 150 000 uçuş yapılmaktadır. Saudi Arabian Hava Yolları, müşterilerine ayrıcalıklı, güvenilir ve güvenlikli seyahat etmeleri konusunda kaliteli hizmet sunmaktadır.

Saudi Arabian Hava Yolları Hizmetleri

Check-in işlemlerini internet üzerinden yapabilmek mümkündür. Konfor ve rahatlık ön planda tutan First Class yolcuları için özel olarak tasarlanan 180 dereceye kadar esneyebilen koltukları bulunmaktadır. Uzun süreli uçuşlarda talep doğrultusunda uyku tulumları ve gece kitleri servisi yapılmaktadır. Business sınıfında ise uçuş yapan yolcuların koltuk diz mesafeleri oldukça geniştir. Tüm koltuklarda 15 inçlik monitörlerin yanı sıra özel bel desteği bulunmaktadır. Guest sınıfı ise diğer uçuş firmalarının ekonomi sınıfları ile kıyaslandığında koltukları oldukça geniş ve konforludur.

Birinci sınıf yolculara, uçağın kalkışından hemen sonra Arap kahvesi ve hurma ikramı yapılmaktadır. Aperatif olarak Arabistan'a has atıştırmalıklar ve içecek servisi yapılmaktadır. Aynı zamanda Saudi Arabian Hava Yolları batı mutfağının yanı sıra vejetaryen kişiler için vejetaryen menüler sunulmaktadır. Tatlı, kahve ve çay servisleri isteğe bağlı olarak sunulmaktadır. Guest sınıfı yolcuları için aperatifler ve salataların yanı sıra tatlı ve içecek siparişi verebilmektedir.

First Class, Business Class ve Guest Class yolcularının bagaj ve ikram hakları farklıdır. Guest yolcularının bagaj hakkı 25 kg, First Class ve Business Class yolcuların her biri maksimum olarak 25 kg olmak üzere iki adet bagaj taşıma hakkına sahiptir. Tüm seyahat sınıfları için fazla olan bagaj için 140 SR ücret talep edilmektedir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Saudi Arabian Hava Yolları Firması İçin Yorum Yap


Saudi Arabian Hava Yolları

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()