• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1963

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Amman

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  60

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  25

Popüler Royal Jordanian Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Royal Jordanian Havayolları, uçuşlarını Queen Alia Uluslararası Havalimanı'ndan gerçekleştirmektedir. Ürdün'ün başkenti olan Amman'da genel merkezi bulunmaktadır. Ürdün'ün ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Firma 1963 yılında kurulmuş olup, ilk uçuşlarına başlamıştır. 30 adet uçak filosu ile bölgesel ve global uçuş noktalarına hizmet vermektedir. Aynı zamanda dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından biri olan Oneword üyesidir.

Nerelere Uçuşlar Bulunuyor?

Asya, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'ya uçuşları bulunmaktadır. Dünya üzerinde 60 noktaya uçuşları olup, 40 ülkeye seferler düzenlemektedir. Aynı zamanda İstanbul'dan Amman'a direkt olarak uçuşlar yapılmaktadır.

Royal Jordanian Hizmetleri

Yolcuların bagaj hakkı, Kuzey Amerika ve Avrupa uçuşları hariç ekonomi sınıfı yolculuklarında bagaj hakkı 20 kg'dır. Business Class sınıfı yolcuların bagaj hakkı 30 kg'dır. Business Class sınıfı ve Avrupa'ya yolculuk yapılıyorsa bagaj hakkı iki parça olup, 32 kg geçmemelidir. Ekonomi sınıfı yolculuklarında ise bir bagaj hakkı ve 23 kg'ı geçmemesi gerekir.

İnternet sayfası üzerinden online check-in işlemleri yapılabilmektedir. Uçuş saatinden 24 saat önce online check-in işlemleri açılır ve son 4 saate kadar check-in işlemleri gerçekleştirilir.

Koltuk seçimi internet üzerinden yapılabilmektedir. Cam kenarı ve koridor seçimi yapılabilmektedir. Fakat koltuk seçimi için ek bir ücret ödenmesi gerekir. Koltuklar arası diz mesafesi Royal Jordanian Havayolları'nda belirli standartlardadır. Tüm yolcularına rahat ve konforlu bir yolculuk sunmaktadır. Diz mesafesinin en geniş olduğu koltuklar crown classda bulunan koltuklardır.

Uçuş sırasında keyifli anlar geçirilebilmesi için Royal Jordanian Havayolları'nın uçakta her koltukta bulunan ekranlar aracılığı ile film veya dizi izlenebilmektedir. Ayrıca oyun oynanabilir ve müzik dinlenebilir. Tüm bu hizmetlerin dışında gazete, dergi gibi hizmetleri de bulunmaktadır.

Royal Jordanian Havayolları ile seyahat eden yolcular için birbirinden lezzetli atıştırmalıklar sunulmaktadır. Sıcak, soğuk içecekler ve harika tatlar yolculuk boyunca ikram edilir. Bunların karşılığın hiç bir ek ücret talep edilmez. Aynı zamanda menüler arasında özel menüler de yer almaktadır. Özel menüler arasında vejetaryen menü, çocuk menüleri, besin değeri yüksek menüler bulunmaktadır. Fakat özel menü siparişleri için daha önceden Royal Jordanian Havayolları'na bilgi verilmesi gerekir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Royal Jordanian Firması İçin Yorum Yap


Royal Jordanian

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()