Popüler Pegasus Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Pegasus Airlines, Türkiye’de en sık tercih edilen hava yolu firmalarından bir tanesi olarak ün kazanmıştır. Bunun sebepleri arasında ise ilk olarak firmanın son derece ucuz fiyatlar üzerinden bilet satışı gerçekleştirmesi gelir. Aynı zamanda Pegasus Hava Yolları, uçaklarının temizliği ve kabin personeli ile pilotların nitelikleri ile de pek çok zaman göz doldurur. Hal böyle olunca da yolcular hem konforlarını hem de ceplerini düşünerek bu firmadan yana tercihlerini kullanırlar. Aynı zamanda zamanında kalkış ve varış oranları hakkında yağılan bağımsız değerlendirmeler ışığında Pegasus Hava Yolları yüzde seksenin üzerinde bir oran yakalamıştır. Hal böyle olunca zamana saygılı bir şirket olarak her daim tercih konusu yapılması da şaşırtıcı bir durum olarak kabul edilemez.

Pegasus Uçuş Noktaları

Pegasus Hava Yolları, son derece geniş bir uçuş ağına sahiptir. Üstelik bu ağ sadece yurt içi açısından da geçerli değildir. Buna ek olarak yurt dışındaki pek çok noktaya da uçuş icra etmektedir. Bu noktalar arasıdna Avrupa Kıtası, Asya Kıtası ve Afrika Kıtası yer alır. Üstelik bu üç kıtada yer alan popüler noktaların neredeyse tamamına Pegasus Hava Yolları tarafından hemen her gün karşılıklı olarak uçuşlar icra edilmektedir. Yurt dışı uçuşların tamamı İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden gerçekleştirilir. Buna ek olarak Pegasus Hava Yolları'nın merkezi de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'dır. Buna ek olarak firmanın İzair adı altında bir alt kuruluşu daha vardır ki bunun merkezi de İzmir'dir.

Pegasus Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleştirir?

Pegasus'un uçtuğu noktalar ağrılıklı olarak kalabalık kentler ya da çok rağbet gören güzergahlardır. Bunlar arasından birkaç tanesini ifade etmek lazım gelirse; Belgrad, Viyana, Amman, Almati, Londra, Hurgada, Şarm El Şeyh, Roma, Milano, Bolonya, Bükreş, Madrid, Barselona, Paris, Marsilya, Atina, Üsküp, Priştine ve Dammam'dır. Yurt içinde ise Pegasus pek çok noktaya uçuş düzenler. Öyle ki İzmir üzerinden Anadolu'daki bazı şehirlere icra edilen direkt uçuşlar, Pegasus'un çok daha fazla takdir edilmesini sağlamıştır. Gerçekten İzmir üzerinden Ağrı ve Erzincan'a sefer düzenleyen ikinci bir firma mevcut değildir. Nihayetinde Pegasus Hava Yolları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne de her gün sefer icra etmekte, bu karşılıklı seferler İstanbul, Ankara ve İzmir üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Hava Yolu Firmasının Filosunda Hangi Uçaklar Yer Alır?

Pegasus Hava Yolları filosunda yer alan uçakların tamamı Boeing ya da Airbus marka uçaklardan meydana gelir. Buna ek olarak bu uçakların tamamı yeni nesildir. Gerçekten hava yolu firması, Türkiye'nin en yeni uçaklarına sahip olan şirketi olarak kendisini tanımlamaktadır ki bu büyük oranda doğrudur. Bu uçakların en yenilerinin ağırlıklı olarak İstanbul kalkışlı noktalarda kullanıldığını ya da yurt dışı noktalara sefer yaptıklarını belirtmekte de ayrıca yarar vardır.

Firma Yolcularına Ücretsiz İkram Seçenekleri Sunar mı?

Pegasus Hava Yolları, yolcularına herhangi bir ücretsiz ikram seçeneği sunmaz. Ancak önceden sipariş edilmesi halinde son derece avantajlı fiyatlardan istifade edebilmek de mümkündür. Gerçekten uçakta sunulan menü ile yolculuk öncesinde ısmarlanan yemekler arasında ciddi oranda fiyat farklılığı mevcuttur. Buna ek olarak Pegasus Hava Yolları yurt dışı uçuşlarında yolcularına bagaj hakkı da tanımaz. Sadece sekiz kilogramlık el bagajı hakkı mevcuttur. Ancak önceden bagaj hakkı satın alınması, tıpkı yemek siparişinde olduğu gibi çok daha uygun fiyatlar ile bu hizmetten istifade edilmesini sağlayacaktır. Nihayetinde Pegasus Hava Yolları ile icra edilecek olan seferlerde yastık ve battaniye gibi hizmetler de pek çok zaman ücretli olarak sunulmaktadır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Pegasus Firması İçin Yorum Yap


Pegasus

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()