• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1992

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Tahran (İran)

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  61

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  56

Popüler Mahan Air Uçak Seferleri

Firma Hakkında

İran'da bulunan özel bir havayolu şirketidir. 1991 senesinde kurulmuş olup, ilk seferlerine 1992 yılında başlamıştır. 56 adetten oluşan bir uçak filosu bulunmaktadır. Genel merkezi İran'ın başkenti Tahran'da bulunmaktadır. Mahan Air aynı zamanda iki merkezden yönetilmektedir. Mahan Air, İran ülkesinin ilk özel havayolu şirketi olma ünvanına sahiptir. 2001 senesinden itibaren IATA üyesidir. Müşteri memnuniyeti, hizmet kalitesi ve güvenlik firma için her zaman ilk sırada olmuştur.

Nerelere Uçuşları Bulunuyor?

Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinde bulunan 61 noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Çoğunlukla Kerman, Dubai, Kuala Lumpur, Şiraz, Kiş Adası ve İstanbul uçuş seferleri düzenlenmektedir. İstanbul'da bulunan iki havalimanından daha çok Atatürk Havalimanı'na seferler düzenlenmektedir.

Mahan Air Hizmetleri

Bagaj hakları ücretli ve ücretsiz olmak üzere belirlenmiştir. Ücretsiz bagaj hakkı 32 kg ağırlığını geçmemesi gerekir. Ücretsiz kabin bagaj hakkı uçuş yapılan bölgeye ve biletin sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Eğer bagaj hakkından fazla bagaj bulunuyorsa ek bir ücret ödenmesi gerekir. Ek ücretler uçuş yapılan yöne ve bilet sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ek bagaj ücretleri hakkında internet sayfasından bilgi alınabilmektedir.

Check-in işlemlerinin uçuştan önce mutlaka yapılması gerekmektedir. Check-in işlemlerini internet sayfasından online olarak yapmak mümkündür. Havaalanında zaman kaybetmek istenmiyorsa ve sadece el bagajınız bulunuyorsa mutlaka online check-in yapılmalıdır.

Mahan Air havayollarında koltuk seçimleri online olarak yapılabilmektedir. Online olarak yapılmadığı taktirde her yolcu için ücretsiz olarak koltuk seçimi yapılmaktadır. Sistem otomatik olarak yolcuları koltuk numaralarına atamaktadır. Konforlu ve rahat koltuklar ile keyifli bir yolculuk yapmak mümkündür.

Mahan Air havayolları ikramlar konusunda diğer firmalara göre oldukça iddialı bir havayolu şirketidir. Kaliteli olarak hazırlanan ve yolculara sunulan menüler, Mahan Air havayolları tarafından büyük bir yatırım yaparak Orta Doğu'nun son teknoloji kullanılarak ikram tesislerini açmıştır. Uçuşlarda yolculara ikram olarak sunulan tüm yemekler İran'ın ve Orta Doğu'nun mutfağını yansıtmaktadır. Aynı zamanda dünya mutfaklarının en sevilen yemeklerini de içermektedir. Mahan Air ile yapılan tüm uçuşlarda ikram edilen yemekler, içecekler, atıştırmalıklar ücretsiz olarak yolculara sunulmaktadır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Mahan Air Firması İçin Yorum Yap


Mahan Air

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()