• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1926

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Amsterdam

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  145

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  118

Popüler KLM Uçak Seferleri

Firma Hakkında

KLM Hava Yolları, dünyanın en prestijli hava yolu firmalarından bir tanesidir. aynı zamanda Hollanda Kraliyet Hava Yolları olarak da adlandırılması mümkündür. Buna ek olarak bu şirket genel olarak marka imajını ön planda tutmaktadır. Yani bu bağlamda pek çok hizmet müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak maksadı ile ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bunun yanı sıra firmanın KLM Cityhopper adı altında bir adet de yan kuruluşu mevcuttur. Bu yan kuruluş marifeti ile genel olarak yakın yerlere daha küçük uçaklar ile seferler icra edilmektedir. Firmanın merkezi ise Hollanda'nın başkenti olan Amsterdam'dır.

KLM Tarafından Sunulan Hizmetler

KLM Hava Yolları yolcularının ekonomi sınıfı ve business class olmak üzere iki ayrı kabin tipi seçeneği vardır. Bunlar arasında müsaitliğe göre ücreti mukabilinde tercih yapılabilir. Aynı zamanda bu firma yolcularına özel yemek imkanı da sunmaktadır. Gerçekten dini inanışları ya da rahatsızlığı dolayısıyla herhangi bir besini tüketemeyecek olanlar için bu son derece pratik bir hizmettir. Bunun yanında yolcular uçakta sunulan alkollü ve alkolsüz içeceklerden de arzu ettikleri gibi istifade edebilirler. Elbette uçakta ikram edilen yiyecek ve içeceklerin türü ve miktarı, uçulan parkura göre değişkenlik arz edecektir.

KLM Uçuş Noktaları

KLM Hava Yolları, son derece geniş bir uçuş ağına sahiptir. Bu firma tarafından sefer icra edilen yerler arasında Türkiye de yer almaktadır. Buna ek olarak firmanın sefer düzenlediği yerler daha ziyade Avrupa kıtası bulunur. Buna ek olarak Amerika kıtasında da pek çok noktaya KLM Hava Yolları tarafından karşılıklı uçuşlar düzenlenir. Örnek olarak Küba'nın başkenti olan Havana'ya dahi bu firmanın seferleri mevcuttur. Aynı şekilde çeşitli ada ülkelerine de karşılıklı seferler düzenlenir.

KLM Filosu

KLM Hava Yolları bünyesinde çok farklı tiplerde uçaklar yer almaktadır. Bunlar arasında uzun mesafeli uçuşların icra edilmekte olduğu geniş gövdeli uçakların yanı sıra dar gövdeli uçaklar da yer almakta, aynı zamanda daha kısa mesafelerde kullanılmakta olan Embraer marka uçaklar da filoda bulunmaktadır. Diğer uçakların markaları ise Airbus ve Boeing olarak ifade edilebilir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
KLM Firması İçin Yorum Yap


KLM

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()