• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2003

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Abu Dabi

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  90

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  125

Popüler Etihad Airways Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Etihad Hava Yolları şirketi 2003 yılında Royal emiri Decree’nin adımıyla kurulmuştur. Abu Dhabi hükümetinin yetkili olduğu şirket ticari kurallara uyarak müşteri memnuniyetinin sağlanmasını amaçlamaktadır. Şirketin 120 uçaktan oluşan uçak filosu bulunmaktadır. Etihad Airways, Etihad Aviation Group adındaki grubun beş farklı bölümünden biri durumundadır. Firmanın diğer iş kolları Etihad Havalimanı Hizmetleri, Etihad Teknik, Hava Yolu Hissedar Ortakları ve Hala Group bu iş bölümünün diğer kollarını oluşturmaktadır.

Ürün ve Hizmetler

Hava yolunun amaçları arasında dünyadaki en büyük ağa sahip olmak ve en kaliteli hava yollarından biri olmaktır. Bir diğer amaç ise tüm dünyanın şirketinin merkezinin bulunduğu yer olan Abu Dabi ile birbirine bağlanmasını sağlamaktır. Uçakta Royal Emirliği’nin geleneksel değerleri ön planda tutularak müşterilerin memnun olması için dünyaca ünlü şefler, yiyecek içecek ustaları çalışmaktadır. Ayrıca uçakta uçak dadıları olarak adlandırılan ve çocuklarınızı emanet edebileceğiniz dadılar da bulunmaktadır.

Faaliyet Alanları

Etihad Hava Yolları dünyadaki birçok farklı şehre yolcu taşımasının yanında geniş çalışma ağı sayesinde yine birçok yere kargo taşıma hizmeti de sunmaktadır. Kargo taşımacılığında rakiplerine göre hızlı, kaliteli ve ucuz taşıma yapmaktadır.

Uçuş Alanları

Etihad Hava Yolları, dünyadaki tüm ülkelere uçuş yapma amacıyla kurulmuş bir şirkettir. Firma altı kıtada 110’dan fazla rotada hizmet vermektedir. Şirketin uçuş yaptığı ülkeler arasında Botswana, Burundi, Namibia, Rwanda, Sudan, Mozambik, Kenya, Tanzanya, Uganda, Zambia, Zimbabwe, Avustralya, Bangladeş, Camboçya, Çin, Guam, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kazakistan, Malezya, Maldiv Adaları, Yeni Zelenda, Miyammar, Pakistan, Filipinler, Güney Kore, Sri Lanka, Kolombiya, ABD, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Bahreyn, Türkiye gibi ülkeler bulunmaktadır. Firma şu anda Avrupa ülkeleri arasında sadece İspanya’nın Valencia şehrine uçuş gerçekleştirmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nin her eyaletine uçuşu bulunan firma, her geçen gün ulaşım ağına yeni rotalar eklemektedir.

Bagajlar

Şirket her kıtaya farklı büyüklüklerde bagaj hakkı vermektedir. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada yolcuları için bagaj sınırları normal yolcular için 46 kilogram iken business yolcuları için ise bu sınır 64 kilogramdır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Etihad Airways Firması İçin Yorum Yap


Etihad Airways

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()