• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1928

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Atlanta

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  326

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  859

Popüler Delta Air Lines Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nin Atlanta şehrinde bulunmaktadır. 1924 yılında kurularak, ilk uçuşlarına başlamıştır. Dünyanın en köklü havayollarından biridir. Yolcu taşıma sayısı, yıllık geliri ve filo büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük havayolu şirketi olarak anılmaktadır. Sky Team kurucu üyelerindendir. Dünyaca ünlü havayolu şirketleri ile iş ortaklığı yaparak hizmet ağını dünya çapında genişletmiştir. Kenya Airways, Korean Air, Chine Southern, Alitalia, Copa Airlines gibi iş ortaklığı yaptığı şirketlerden bazılarıdır. Günlük olarak uçuş yaptığı sayı yaklaşık 5000'dir. Sürekli yükselen bir başarı grafiği bulunmaktadır. 6 kıtaya uçuş yapan nadir havayolları firmalarından bir tanesidir.

Nerelere Uçuşlar Bulunuyor?

Her sene 160 milyon kişi taşımaktadır. 80 bin çalışanı ile Delta Air Lines 65 ülkede 330 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Her geçen gün uçuş ağına yeni şehirler ve yeni ülkeler eklemektedir.

Delta Air Lines Hizmetleri

Basic economy dışında kalan comfort ve main cabin sınıfı yolcuları seyahatten önce koltuk seçimi yapabilmektedir. Fakat basic economy sınıfı ile uçuş yapan yolcular online check-in sırasında koltuk seçimi yapamazlar, bu sınıfta uçan yolcuların koltukları uçağa bindiklerinde veya kontuarda belirlenmektedir. Fakat comfort ve main cabin yolcuları koridor ve cam kenarı gibi koltuk seçimlerini online olarak check-in sırasında yapabilirler. İstedikleri koltukların seçimini yaparak keyifli ve rahat bir yolculuk geçirebilirler.

El bagajı için 56 x 36 x 23 ölçülerinde bulunan bir el bagajı kabine alınabilir. Kargo bagajı için 23 kiloya kadar bagaj hakkı ücretsizdir. 23 kilodan fazla bir bagaj bulunuyorsa ücrete tabidir. Fazla bagajlar ile ilgili ücretlendirme bilgileri uçuş mesafesine ve gidilecek noktaya göre değişiklik göstermektedir.

Basic economy dışında tüm yolcular uçakta bulunan atıştırmalıklar, ikramlar, sıcak ve soğuk içeceklerden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Delta Air Lines, uzun mesafeli uçuşlarda ana yemeklerin bulunduğu geniş bir menüye sahiptir. Aynı zamanda alkollü ve alkolsüz içecekler servis edilmektedir. Kısa mesafeli uçuşlarda ise sandviç, çay, kahve, kek, çeşitli atıştırmalıklar ikram edilmektedir. Aynı zamanda uçak menüsünde çocuk menüsü, vejetaryen menü, diyetetik, diyabetik menüler gibi 17 adet farklı özel menüler bulunmaktadır. Bunlardan birini seçip, uçuştan yaklaşık 24 saat önce bildirmeniz gerekir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Delta Air Lines Firması İçin Yorum Yap


Delta Air Lines

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()