• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1974

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Londra

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  183

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  269

Popüler British Airways Uçak Seferleri

Firma Hakkında

İngiltere'nin en büyük havayollarından bir tanesidir. 1974 senesinde kurulmuş olup, ilk uçuş deneyimlerine başlamıştır. 57.000 kişilik bir çalışma ekibi bulunmaktadır. Köklü havayolları firmalarından birisi olan British Airways firmasının doluluk oranı %80'leri bulmaktadır. Dünyaca ünlü havayolu firması olan British Airways; Antalya Havalimanı, Bodrum Havalimanı, İzmir Adnan Menderes ve Atatürk Havalimanı'ndan uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Dünyanın bir çok noktasına uçuşlar düzenleyen British Airways, müşterilerinin rahatlığı ve konforu için gerekli tüm olanağa ve alt yapıya sahiptir. Business, ekonomi ve promosyon uçak biletleri ile yolcuların bütçesine göre seyahat etme olanağı sağlamaktadır. Uçak içi hizmetleri, bagaj hizmetleri, konforlu koltukları ve kaliteli hizmetleri ile daima ön plana çıkmayı başarmıştır. Her zaman müşteri memnuniyeti British Airways firması için önce gelmektedir.

Nerelere Uçuşlar Gerçekleşir?

British Airways, dünya üzerinde 192'den fazla noktaya uçmaktadır. Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Avustralya'da 80 ülkeden fazla uçak seferleri düzenlenmektedir.

British Airways Hizmetleri

Uçuşdan önce koltuk seçimi yapmak için online sitesinden tercih yapılabilir. Koridor, pencere kenarı, ekstra diz mesafesi olan koltuk seçimi gibi farklı alternatifler sunulmaktadır. Hepsi için ek bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Yalnızca basic ticket uygulaması olan el bagajı olup ekonomi sınıfı yolcuları için hiçbir ücret ödemeden koltuk seçimi yapılabilmektedir.

Uzun uçuşlarda toplam olarak 3 ana öğün yiyecek ve ayrıca atıştırmalıklar servis edilmektedir. 5 saat veya daha az süren ekonomi uçuşlarında ücret ödeyerek yiyecek ve içecek alma imkanı sunulmaktadır. Menüde bulunan tüm yiyecek ve içecekleri sipariş verme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca ödemeler nakit veya kredi kartı ile ödenebilmektedir.

British Airways firması bagajların 90 x 75 x 43 cm ölçülerinde olan bagajları kabul etmektedir. Kilo limiti her bagaja göre değişiklik göstermektedir. El bagajı konusunda ise kabine konulabilecek büyüklükte bagajları kabul etmektedir.

Fazla bagaj olduğu zaman kiloya göre ücret farklılıkları görülmektedir. Ek ödenecek ücretler internet sayfasından öğrenilebilir.

Executive Club, yolcu programı olan British Airways ile puan toplayarak, bu puanları uçuşlarda veya diğer seyahat giderleri için kullanabilme imkanı bulunmaktadır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
British Airways Firması İçin Yorum Yap


British Airways

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()