• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1958

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Viyana

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  130

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  81

Popüler Austrian Hava Yolları Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Avusturya Ülkesinin ulusal havayolu firmasıdır. İlk önce posta taşımacılığı ile uçuşlarına başlayan ve kısa zamanda profesyonel anlamda sektörde yerini alan bir havayolu firmasıdır. İlk uçuşlarına 1918 yılında başlamıştır. Batı'yı Doğu'ya bağlayan önemli bir konumda bulunmaktadır, bu yüzden yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Lufthansa firması ile ortak olarak hareket etmektedir. Aynı zamanda Tyrolean ve Lauda'yı satın aldıktan sonra büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Sektöründe önemli bir yere sahip olan Austrian Hava Yolları 2012 yılında yapmış olduğu satın alma işleminden sonra bir adım daha öne çıkmıştır.

2000 yılından itibaren en büyük havacılık ittifakını gerçekleştirmiş olan Austrian Hava Yolları, bir Star Alliance üyesidir. Tüm yolcularına en yüksek kalite ve standartlarını sunarak, modern, güvenilir ve güvenlikli bir uçuş hizmeti vermektedir.

Nerelere Uçuşları

Avrupa'nın en genç ve modern bir filosuna sahiptir. Ortalama olarak 6 yaşında olan Airbus ve Boeing uçakları bu filoya dahildir. Değişik boyutlarda ve modellerde olan uçaklar ile değişik bölgelere ve noktalara kolaylıkla ayak uydurabilmektedir. Şuanda firmanın 42 adet uçağı bulunmakta ve 117 bölgeye uçuş gerçekleştirmektedir.

Firmanın uçuşları Londra, Paris, Stockholm, Zürih, Barselona'dan New York, Chicago ve Washington'a dünyanın bir çok noktasına bulunmaktadır.

Austrian Hava Yolları Hizmetleri Nelerdir?

Bagajlarınızda kimlik bilgilerinizin ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu bir kartın olmasını talep etmektedir. 1 adet 32 kg sınırlaması ile bagaj hakkı bulunmaktadır. 55 x 40 x 23 cm boyutlarında bir adet kabin bagaj hakkı bulunmaktadır. Ağırlık sınırlaması ise 8 kg'dır. Business class sınıfında uçuş yapılacaksa 2 adet 8 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Bu sınırların üzerine çıkılan durumlarda 10 veya 20 Euro arası ücret ödemeniz gerekmektedir. Ücret hakkında detaylı bilgiye online sitesinden ulaşılabilmektedir.

İç ve dış seyahatler de yiyecek ve içecek servisi yapılmaktadır. Tercih edilen menülerin ödemesi uçak içerisinde yapılabilmektedir. Özel menü tercih etmiş iseniz 36 saat öncesinde online olarak tercih edilmesi gerekiyor. Zengin bir yiyecek menüsüne sahip olan Austrian Hava Yolları  lezzetleri damak tadınıza uygun ve kusursuz olacaktır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Austrian Hava Yolları Firması İçin Yorum Yap


Austrian Hava Yolları

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()