• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1940

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Fiumicino

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  3000

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  150

Popüler Alitaliaa Uçak Seferleri

Firma Hakkında

İtalya'nın ulusal havayolu şirketidir. 1946 senesinde kurulmuş olup, 1947 senesinde ilk uçuş seferini yapmıştır. Alitalia havayolu firması ilk uçuşunu Roma - Turin şehirleri arasında gerçekleştirmiştir. Firmanın Milano, Leonardo Da Vinci, Malpensa İnternational Havaalanı ve Roma'da merkezleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Sky Team havayolları birliğine üyedir. Alitalia Havayolları hem yurt içi hem de yurt dışı uçuş seferleri ile İtalya'da isim yapmıştır. Son 4 yıl içinde uçak filosunu yenilemiş ve ucuz bilet fiyatları ile müşteri memnuniyetini sağlayarak kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir.

Nerelere Uçuşlar Bulunuyor?

Alitalia Havayolları, 93 farklı noktaya uçmaktadır. Uçuş noktaları ve uçuş yaptığı ülkeler her geçen yıla göre değişiklik göstermektedir. 45 ülkeye uçuş seferi düzenlemektedir. Günde yaklaşık olarak 628 uçuş yapmaktadır. Yıllık olarak taşıdığı yolcu sayısı ise 24.5 milyondur. Çalışan sayısı 14.000 civarındadır. İtalya ekonomisine çok büyük katkıları olan Alitalia havayolu firmasının bulunduğu merkezlerden bir tanesi de Roma'dır.

Alitalia Hizmetleri

Alitalia Havayolları ile yapılan uçuşlarda el bagajı için ücretsiz olarak bagaj hakkı 8 kg'dır. El bagaj ölçüleri 55 x 35 x 25 ölçülerini geçmemesi gerekir. Kargo bagajı için ücretsiz hak 23 - 32 kg arasında olması gerekir. 23 kg geçen bagajlarda ek bir ücret ödenmesi gerekir. Ek ücretler uçuş mesafesine ve gidilecek noktaya göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ek ücretler hakkında bilgi almak istendiğinde internet sayfasından kontrol edilebilir. Yolcuların yanında bulunan spor aletleri ve müzik aletleri için farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır.

Koltuk seçimini internet sayfası üzerinden online olarak yapabilmek mümkündür. Koltuk düzeninden istenilen koltuk seçimi yapılarak ek bir ücret ödeyerek rezervasyon işlemleri yapılabilmektedir.

Alitalia Havayolları, uçak içerisinde sunulan tüm yemek ve ikramların kalitesinden dolayı dünyanın en iyi havayolu mutfağı ödülünü almıştır. Amerikan Global Traveler firmasının onayladığı anlamı çok büyük bir ödüldür. Bu durum aynı zamanda İtalyan Mutfağının havada da elde ettiği çok önemli bir başarıdır. Alitalia Havayollarından alınan bilet sınıfına ve uçuş mesafesine göre menüler ve ikramlıklar değişiklik göstermektedir. Özel menü olan, çocuk menüsü, vejetaryen menü ve diyabetik menülerden seçim yapılabilir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Alitaliaa Firması İçin Yorum Yap


Alitaliaa

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()