• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1998

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Pekin

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  300

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  392

Popüler Air China Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Sivil havacılık alanında çok önemli bir yeri olan Air China, 1988 senesinde kurularak, ilk uçuşlarına başlamıştır. 2008 yılında Pekin Olimpiyatlarının resmi olarak havayolu firması olmuştur. Efsanevi Anka kuşunu amblem olarak seçmiştir. Air China, seçkin bir havayolu olup, Çin'in ulusal liderlerine yurtdışı ziyaretlerinde ve yabancı liderlerin Çin'i ziyaretleri sırasında uçuş hizmeti vermektedirler. Firmanın merkezi Pekin'de bulunmaktadır. Tibet, Şangay, Tianjin, Moğolistan ve Çin genelinde aynı zamanda şubesi bulunmaktadır. Boeing ve Airbus modeller olan 500 uçaktan oluşan bir filosu bulunmaktadır.

Nerelere Uçuşlar

Yaklaşık olarak dünyada 300 noktaya uçuşu bulunmaktadır. Star Alliance üyesidir. Air China 27 havayolu şirketi ile 28 ülkede yaklaşık 451 noktaya, haftalık olarak 9000'den fazla ortak uçuşlar yapmaktadır

Air China Hizmetleri

Bagaj ağırlığı kargo kısmında en az 2 kg, en fazla 32 kg olmalıdır. Ekonomi sınıfında uçuş yapılıyorsa iki parça olmak üzere toplam 23 kg ücretsiz bagaj hakkı bulunmaktadır. First Class ve Business Class için ise iki parça ve toplam 32 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Her parça bagajın boyutları 158 cm geçmemesi gerekir. Ekonomi sınıfı müşterileri için kabin bagajı olarak 5 kg ağırlığı aşmayacak şekilde olmalıdır. First Class ve Business Class yolcuları için toplamda 8 kg olmak üzere iki parça bagaj hakkı bulunmaktadır.

Air China yolcuları için yaklaşık 12 kanaldan radyo yayını yapmaktadır. Ayrıca sekiz farklı film seçeneği sunmaktadır. Uçuşlarda hafif atıştırmalıklar, sıcak yemekler, sıcak ve soğuk içecekler servis edilmektedir. Oldukça zengin bir menüsü olan Air China firması, her türlü damak tadına uygun sıcak yemekleri ve içecekleri yolculuk süresi boyunca servis edilmektedir. Yolculuğun mesafesine göre menülerde değişiklik göstermektedir. Kısa mesafeli yolculuklarda ikram edilen çin usulü kek, sandviç ve hamburger çeşitleri mevcuttur. Aynı zamanda yemek konusunda özel istekleri online sitesinden veya müşteri hizmetleri ile temasa geçilerek bildirilmesi gerekir.

Koltuk seçimi yaparken online sitesinden koridor, cam kenarı seçeneklerini ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Ayrıca ek bir ücret ödeyerek diz mesafesi geniş olan koltuklardan yararlanma imkanı elde edilmektedir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Air China Firması İçin Yorum Yap


Air China

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()