• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1936

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Toronto

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  210

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  169

Popüler Air Canada Uçak Seferleri

Firma Hakkında

İlk olarak Trans - Canada Air Lines adı altında 1936 senesinde kurulmuştur. Kanada ülkesinin ulusal ve en büyük havayolu şirketidir. Air Canada ismi altında ilk uçuşunu 1965 senesinde yapmıştır. British Colombia ile Washington eyaletleri arasında tarifeli olarak seferlere başlamıştır. 1980 yıllarında Kanada'dan 60'dan fazla noktaya ABD, Avrupa ve Karayipler'e bir çok noktaya uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. Star Alliance'in kurucu üyeleri arasındadır. Merkezi Montreal'de bulunmaktadır. 362 yolcu uçağı bulunan bir uçak filosuna sahiptir. Uzun mesafeli uçuşlarda geniş gövdeli jet uçakları, kısa mesafeli uçuşlarda ise Airbus A320 uçakları hizmet vermektedir.

Nerelere Uçuşlar

Air Canada şuanda beş kıtada 170'den fazla noktaya hem tarifeli hem de charter uçak seferleri düzenlemektedir. Ortak olarak çalıştığı havayolu firmaları ile beraber günde yaklaşık olarak 1370 uçuş gerçekleştirmektedir.

Air Canada Hizmetleri

Bagaj hakkı gidilecek yere ve bilet sınıfına göre bazı farklılıklar göstermektedir. Fakat genel olarak kişi başı olarak bagaj hakkı 23 kg'dır. El bagajları için geçerlilik ağırlık sınırı 10 kg'dır. Ölçüleri ise 23 x 40 x 55 cm şeklindedir. Ayrıca el bagajı olarak bu ölçülere uyan bir valiz dışında el çantası veya sırt çantası almak hakkı bulunmaktadır.

Air Canada firmasında yemek menüsü de yapılacak seyahat sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Fakat tüm uluslar arası uçuşlarda yemek servislerinden ekstra ücret ödemeden faydalanmak mümkündür. 90 dakikayı aşan yolculuklarda ücretsiz kahve servisi yapılmaktadır. Online sitesinden yemek menüsünü ve ikram çeşitlerini görmek mümkündür. Özel bir seçiminiz olduğu zaman online sitesinden uçuşlardan 18 saat önce sipariş verilebilmektedir. Özel yemek menüleri arasında; bebekler için özel yemekler, vejetaryenler için özel yemekler ve düşük kalorili yiyecekler, tuzsuz yiyecekler ve meyve tabağı gibi menüler bulunmaktadır.

Uçak içi oturma düzenine göre cam kenarı ve koridor seçimi online olarak yapılmaktadır. Ek ücret ödemesi yapılarak diz mesafesi geniş olan daha konforlu koltuklardan alma şansınız bulunmaktadır. Bu tür koltukların ücretleri uçuş sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Online sitesinden fiyatları öğrenmek mümkündür. Diz mesafesi geniş olan koltuklar çok fazla tükendiği için check-in işlemlerinin hemen yaptırılması gerekmektedir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Air Canada Firması İçin Yorum Yap


Air Canada

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()