• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1991

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Berlin

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  114

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  128

Popüler Air Berlin Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Almanya'nın Berlin merkezli bir havayolu şirketidir. Air Berlin Almanya'nın en büyük havayolu şirketi olan Lufthansa'dan sonra gelmektedir. 2. büyük havayolu şirketi olup, 1978 yılında kurulmuştur. 151 adet uçağa sahip olan Air Berlin geniş bir filoya sahiptir. Dünyanın bir çok noktasına uçan Air Berlin yaklaşık olarak 171 farklı noktaya uçmaktadır.

Sloganı ''Sizin havayolunuz'' ile yola çıkmış ve uçuş yaptığı noktalarda sunduğu hizmet kalitesi ile kendini göstermiştir. 2012 senesinden itibaren oneworld üyesidir. Aynı zamanda Pegasus firmasının sahibi olan Esas Holding A.Ş. firması, Air Berlin firmasının %1 2'lik hissesine sahiptir.

Nerelere Uçuşlar

Air Berlin, Almanya ülkesi içine ve tüm dünyaya uçuşlar gerçekleştirmektedir. Çoğunlukla Akdeniz'deki tatil merkezlerine, Kuzey Afrika'ya, Avrupa'daki büyük merkezlere, Kanarya Adaları'na ve Almanya ülkesindeki 20 noktaya uçuş seferleri düzenlemektedir.

Air Berlin Hizmetleri

Kısa ve orta mesafeli uçuşlar için bagaj hakkı 23 kg'dır. Aynı zamanda bu durum uzun mesafeli uçuşlar için de geçerlidir. Ekonomi sınıfı Fly-Flex tarifesinde her biri 32 kg'dır. Business Class sınıfı tarifeleri içinde 32 kg bagaj hakkı geçerli olmaktadır. 11 yaşa kadar olan çocukların 23 kg ücretsiz bir bagaj getirmesine izin verilmektedir. Ücretsiz bagaj limitleri, topbonus statüsü kart sahibi olunması halinde artmaktadır.

El bagajı boyutları 55 x 40 x 23 cm'dir. Ağırlık olarak maksimum 8 kg'dır. Eğer FlyFlex tarifesi ile uçuş yapılacaksa 8 kg toplam iki el bagajı alınabilir.

Air Berlin ile yapılacak uçuşlarda gazete, atıştırmalık, sıcak ve soğuk içecekler ücretsiz olarak ikram edilmektedir. Uçuşlar bir saatten fazla sürüyorsa son derece lezzetli yemek seçenekleri bulunmaktadır. Özel yemek siparişi verilmek istendiğinde mutlaka uçuşlardan önce internet sayfasından sipariş verilmesi gerekmektedir.

Air Berlin'de koltuk rezervasyonu online olarak yapılabilmektedir. Özellikle bebekli aileler, ağır engelli ve refakatçileri dışında koltuk rezervasyonu ücrete tabi tutulmaktadır. Kısa ve orta mesafeli uçuşlar için 12 Euro, uzun mesafe için 17 Euro ücret alınmaktadır. Acil çıkış kapılarında bulunan koltuklara anneler, 12 yaşına kadar olan çocuklar, yürüme engelli ve yanında evcil hayvan taşıyan kişiler tarafından rezerve edilememektedir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Air Berlin Firması İçin Yorum Yap


Air Berlin

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()