• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2001

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Astana

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  64

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  31

Popüler Air Astana Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Kazakistan ülkesinin ulusal havayolu şirketidir. Air Astana havayolu şirketinin genel merkezi ülkenin başkenti olan Astana şehrinde bulunmaktadır. 2001 yılında kurularak ilk uçuşlarına başlamıştır. Firmanın %51 hissesi Kazakistan'a aittir. Diğer kalan hissesi BAE System'e aittir. Kaliteli hizmet ve güvenlik standardını en üst seviyede tutmayı kendine ilke edinmiştir. 31 uçağa sahip olup, uçakların yaş ortalaması yaklaşık 7'dir. Aynı zamanda Skytrax tarafından 5 kez Orta Asya ve Hindistan bölgesinin en iyi havayolu şirketi seçilmiştir.

Nerelere Uçuşlar Yapılıyor?

Air Astana; Orta Asya'da bulunan şehirler, Güney Kore, Tayland, Hindistan, BAE, Çin, Avrupa ve Birleşik Krallıklar'a uçak seferleri düzenlemektedir.

Air Astana Hizmetleri

Air Astana firması yolcularına online check-in hizmeti sunmaktadır. Direkt ve aktarmalı uçuşlarda zaman kazanma açısından kolay ve hızlı olmasından dolayı rahatlıklar sağlamaktadır. Air Astana uçak biletlerinde koltuk seçimi de online olarak yapılabilmektedir. Uzun mesafeli uçak seferlerinde üstün konfora sahip Boeing 767 - 757 model uçaklarının, business class sınıflarının yataklı bölümlerinde farklı bir hizmet sunmaktadırlar.

Bagaj hakkı, business class yolcuları için 30 kg'dır. Ekonomi sleeper yolcuları için de 30 kg'dır. Fakat ekonomi class yolcuları için bagaj hakkı 20 kg olarak belirlenmiştir. Bir adet bagajın ağırlığı 32 kg geçmemesi gerekir. Ücretsiz bagaj hakkı aşıldığı takdirde ek ücret ödenmesi gerekmektedir. Bagaj hakkını aşan ağırlıklara uygulanacak ücretler, gidilecek mesafeye veya bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Kabin içi bagaj hakkı Air Astana firması tarafından sınırlı tutulmuştur. Bu sınır ekonomi sınıfı için 56 x 45 x 25 cm ölçülerinde bir adet, business sınıfı için aynı ölçülerde iki adet ücretsiz kabin bagajı hakkı bulunmaktadır.

Air Astana firması, kabin içi hizmetlere çok büyük önem vermektedir. Diğer firmalara göre ikramlarda fark yaratmaktadır. Özellikle ekonomi ve business class sınıflarında sunulan lezzetli menüler itinayla seçilmektedir. Lezzetli menüler, tüm yolculara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kabin içi hizmetler ve uçak içi yapılacak eğlenceli aktiviteler Air Astana yolcularının memnuniyetini kazanmaktadır. Boeing 767 model uçaklarda her koltuk arkasında bulunan IFE hizmeti yolculuğun konforunu daha çok arttırmaktadır.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Air Astana Firması İçin Yorum Yap


Air Astana

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()