• kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1947

 • genel merkez

  GENEL MERKEZ

  Cezayir

 • uçtuğu nokta

  UÇTUĞU NOKTA

  69

 • uçak sayısı

  UÇAK SAYISI

  57

Popüler Air Algerie Uçak Seferleri

Firma Hakkında

Cezayir'in en büyük havayolu şirketidir. Kuzey Afrika ülkesi olan Cezayir'i, dünyanın diğer bölgelerine bağlayan havayolu firmasıdır. 1947 yılında ilk olarak Fransa tarafından kurulmuştur. 1962 senesinde Cezayir Ülkesi bağımsızlığını ilan etmesi ile 1963 yılında firmanın %51 hissesi Cezayir Ülkesine geçmiştir. Yaklaşık 40 noktaya sefer düzenlemektedir. Uçak filosunda 43 adet uçağı bulunmaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'ne ve Afrika Havayolları Birliği'ne üyedir.

Nerelere Uçuşlar Bulunuyor?

40 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Air Algerie havayolu firması Amerika, Afrika Kıtası, Avrupa Kıtasına direk veya aktarmalı olarak uçuş seferleri düzenlenmektedir. Air Algerie havayolları ile uçuş için bilet alınabilecek şehirler; Roma, Amman, Lyon, Paris ve İstanbul'dur.

Air Algerie Hizmetleri

Uçuş öncesinde mutlaka check-in işlemlerinin yapılması gerekir. Online check-in işlemleri 24 saat öncesinde yapılabilmektedir. İnternet sayfası üzerinde kolay, hızlı ve pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Koltuk seçimini online olarak yapabilmeniz mümkündür. Online check-in sırasında ek bir ücret ödemeden koltuk seçimi yapılabilmektedir. Cam kenarı ve koridor seçeneklerinden ücretsiz seçim yapılabilir. Air Algerie firmasına ait tüm uçuşlarda kullanılan uçaklarda bulunan koltuklarda diz mesafesi konfor ve rahatlık mesafesinde bulunmaktadır. Acil çıkış kapısında bulunan koltukların diz mesafesi daha geniştir. Bu koltuklardan faydalanabilmek için Air Algerie havayolu ile iletişime geçilmesi gerekir.

Bagaj hakkında, ekonomi sınıfı uçuşları için maksimum ücretsiz bagaj hakkı 20 kg'dır. 10 kg el bagaj hakkı bulunmaktadır. Business sınıfındaki yolcular için ücretsiz bagaj hakkı 30 kg'dır. El bagaj hakkı ise 10 kg ağırlığında olmalıdır. First Class yolcuları için ücretsiz bagaj hakkı 40 kg'dır. El bagaj hakkı ise 10 kg'dır. Fazla bagaj bulunuyorsa bunun için ek bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Ek bagaj ücretleri uçuş mesafesine ve yolculuk yapılacak noktaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Uzun ve kısa uçuşlarda geleneksel Cezayir yemeklerine özgü ikramlara yer verilmektedir. Sıcak ve soğuk içecekler içerisinde olmak üzere özel menüler de bulunmaktadır. Özel menüler; diyabetik, vejetaryen menüler, diyetetik menüler bulunmaktadır. Özel menülerden isteği bulunan yolcuların uçuş seferinden yaklaşık 24 saat önce Air Algerie havayolu firması ile iletişime geçilmesi gerekir.

Son Yapılan Yorumlar
Bu firma için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların firma hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Air Algerie Firması İçin Yorum Yap


Air Algerie

PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()