Uşak

 • şehir

  ŞEHİR

  Uşak

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2000

 • havalimanı adres

  ADRES

  DHMİ Uşak Havalimanı Ankara asfaltı üzeri 7 km. Merkez/UŞAK
  MERKEZE UZAKLIK : 8

 • telefon

  TELEFON

  0 276 253 38 55

Uşak Hakkında Bilgi

Uşak havalimanı şehir merkezine 7 km uzaklıktadır. Her mevsim belirlenen uçuş tarifelerine göre hizmet veren Uşak havalimanı 1998 yılında sivil hava taşımacılığı olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2002 yılında kapatılmıştır. Pist küçük olduğu için pist genişletme çalışmalarından dolayı 2002 yılında kapatılıp 2006 yılında tekrar açılmıştır. İşletmesi devlet hava meydanları işletmesi genel müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Uşak havalimanı ulaşımı için uçak firmalarının servislerini veya taksiyi kullanarak sağlayabilirsiniz.

Banaz- uşak otobüsleri havalimanı önünden geçmektedir. Küçük bir havalimanı olması nedeniyle dış hatlar terminali ve uçuşu yoktur. Sadece iç hatlar uçuşu olarak hizmet vermektedir. Uşak havalimanı içinde ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kafe, restoran, büfe gibi mekanlar vardır. Alışveriş yapmak için küçük marketler ve hediyelik eşya satan dükkanlar vardır. Sefer saatinize kadar bu gibi yerlerde alış veriş yapabilirsiniz. Bekleme salonları rahat ve serindir. Uçak sefer saatinize kadar bekleme salonlarında kitap veya gazete okuyarak, alış veriş yaparak zaman geçirebilirsiniz. Uçuş seferi yapan firmalardan uçak bileti temin ederek güvenli uçuşlar yapabilirsiniz.

Haritada Uşak
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Uşak Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()