Tokat

 • şehir

  ŞEHİR

  Tokat

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1993

 • havalimanı adres

  ADRES

  60000 Büyükbağlar Köyü/Tokat Merkez/Tokat
  MERKEZE UZAKLIK : 32

 • telefon

  TELEFON

  (0356) 238 72 82

Tokat Hakkında Bilgi

Tokat Havalimanı Tokat Valiliği tarafından İl Özel İdaresi tarafından 1988 yılında inşa edilmiştir. Daha sonra ise 1995 yılında DHMİ Gen Müdürlüğüne devredilmiştir. 11 Nisan 2006 yılında Başbakanlığın tebli gereğince hava trafiğine açılmıştır. Tokat hava limanı toplam olarak 653.467,49 m²’dir. Hazine arazisi ise 327.450,42 m²’dir. Hava limanı çevresinde güvenlik yolu ve çeşitli aydınlatmalar mevcuttur. Tokat hava limanı içerisinde, çeşitli uçak firmaları bulunuyor. Uçak bileti alacağınız firma oldukça kolay bulunuyor, güvenlikten geçildikten sonra tüm firmalar görünmeye başlıyor.

Tokat havalimanının periyodik olarak bakımı ve onarımı uluslararası standartlarda Elektronik Şeflerinin personel ve profesyonel kadrosu ile yürütülüyor. Daha güvenilir bir hava trafik hizmeti için ise ilave modernizasyonlar yapılmaktadır. Gün geçtikçe kendini geliştiren Tokat hava limanı, uluslararası düzeyde adını duyurmaya devam ediyor. Tokat hava limanı içerisinde iki girişli güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik sistemleri sayesinde, tehlikeler minimuma indirgeniyor. Tüm Tokat halkının rahatlıkla ulaşabileceği bir konumda bulunan Tokat havalimanına numaralarına ulaşarak da bilgi alabilirsiniz.

Haritada Tokat
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Tokat Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()