Şakirpaşa

 • şehir

  ŞEHİR

  Adana

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  2010

 • havalimanı adres

  ADRES

  Seyhan, Meydan Cd., 01000 Seyhan/Adana
  MERKEZE UZAKLIK : -

 • telefon

  TELEFON

  (0322) 435 03 80

Şakirpaşa Hakkında Bilgi

Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer alan Adana, turizm ve tarım açılarından gelişmiş bir şehirdir. Karayollarıyla ulaşım imkanı olan şehre hava yolu ile de ulaşım mümkündür. Türkiye’nin birçok alanına seferleri bulunan Adana Şahirpaşa havaalanı yabancı ve yerli birçok turiste ev sahipliği yapıyor. İstanbul’a alınacak uçak bileti ile yolcular hem Sabiha Gökçen Havaalanına hem de Atatürk Havaalanına iniş yapabilir. Şehir merkezine beş kilometre uzaklıkta yer alan havaalanına ulaşmak için taksi, dolmuş, belediye otobüsü gibi seçenekler kullanılabilir.

Turist açısından zengin olan Adana’da gezmek isteyen kişiler Adana ilinde yer alan tarihi yapıları ziyaret edebilir, Taş Köprü’nün üzerinden yürüyebilir ve Ulu Cami’yi görebilirsiniz. Ancak Şakirpaşa havaalanında kapalı bir otoparkın bulunmaması büyük bir eksikliktir. Türkiye’de yolcu sıralamasında altıncı sırada yer alan Şakirpaşa Havaalanı toplamda 2.105.510 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Şakirpaşa’da yer alan havayolu firmaları ise Atlasglobal, Onur Air, Germania Airlines, Sunexpress, Pegasus Havayolları, AnadoluJet, Türk Hava Yolları, Borahet, Germanwings, Zagrosjet ve Flynas’tır.

Taksi

Havalanına taksi şöyle böyle.

Haritada Şakirpaşa
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Şakirpaşa Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()