Menderes

 • şehir

  ŞEHİR

  İzmir

 • kuruluş tarihi

  KURULUŞ TARİHİ

  1950

 • havalimanı adres

  ADRES

  Dokuz Eylül Mh., 35425 Gaziemir/İzmir
  MERKEZE UZAKLIK : 15

 • telefon

  TELEFON

  (0232) 455 00 00

Menderes Hakkında Bilgi

İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) açılmadan önce İzmir Çiğlide bulunan 2. Ana Jet Üssü havalimanı olarak askeri ve sivil uçuşlar için kullanılmaktaydı. Artan talep ve İzmir'in nüfus artışı sebebiyle yeni bir havalimanı ihtiyacı doğru. Turistlik ve tatil için elverişli olan İzmir için havalimanı projesi 1980'li yıllarda hayata geçirildi. 1987 tarihinde DHMİ Adnan Menderes Hava Limanını hizmete açılarak sivil ve askeri uçuşlar ayrıldı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) sadece sivil uçuşlara hizmet vermektedir. Kurulduğu yıl itibariyle yeterli imkana sahip olmayan havalimanı gelişen havayolu işletmeciliğiyle beraber paralel olarak gelişti. Özel havayolu şirketlerinin talebi ve yeterli alanın bulunmaması nedeniyle terminal ve apron kapasitesi artırıldı. İç ve dış hatlar için yeni yerlerin yapı halen devam etmektedir. Uluslar arası uçuşlara olanak sağlanmaktadır. Yeterli kapasitesine hala ulaşamamış gerekli olan çalışma ve projeler gelecek yıllar içerisinde hayata geçirilecektir. Havalimanı içerisinde uçak bileti temin hizmeti sunulmaktadır. Her geçen yıl artan uçuş trafiğiyle ilgili yeni terminaller ve apronlar yapılmaktadır.

Haritada Menderes
Son Yapılan Yorumlar
Bu havaalannı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların havaalanı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Menderes Otogarı İçin Yorum Yap


PUAN

Çok İyi
0.00%
()
İyi
0.00%
()
Orta
0.00%
()
Kötü
0.00%
()
Çok Kötü
0.00%
()